KARI

KARI

Wydarzenia:

Kari

Wytwórnia, Łąkowa 29, Łódź

14.10.2017

KARI

17 października KARI powróci do Stodoły! Artystka promować będzie swój trzeci, a zarazem przełomowy album "I Am Fine", który ukaże się 9 czerwca.

Klub Stodoła, Stefana Batorego 10, Warszawa

17.10.2017

City Sounds: KARI "I Am Fine"

Stara Piwnica, Krupnicza 15, Wrocław

19.10.2017

Szczegóły wydarzenia

Kari


Polska wokalistka poruszająca się w granicach alternatywnego popu, znana m.in. z współpracy ze skandynawskim zespołem Royksopp.

Zadebiutowała w 2011 roku, a jej album „Daddy Says I’m Special” spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami i ciepłą reakcją publiczności. Pomysłowa produkcja łącząca skandynawską magię i pierwiastek słowiańskiej tradycji zawiodła artystkę na galę Fryderyków, do największych podsumowań muzycznych i na deski najważniejszych festiwali (w tym na trasę „Męskiego Grania”).

Drugi album, zatytułowany „Wounds And Bruises” (2013) odniósł sukces nie tylko w rodzimych stronach. Kari, wraz ze swoim zespołem złożonym z brytyjskich muzyków, dostąpiła rzadkiej możliwości do występów na zagranicznych festiwalach, a jej piosenki grano w prestiżowej radiostacji BBC.

Porównywana niekiedy do Feist czy Lykke Li, ze względu na podobnie lekką fantazję muzyczną, wokalistka przeniosła się na stałe do angielskiego Leeds i tam tworzy od 2013 roku.

Źródło: Materiały własne.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook