Festiwal Tauron Nowa Muzyka - 3-days pass

Festiwal Tauron Nowa Muzyka - 3-days pass
E-Ticket
What is an eTicket?

Sale ended!

Venues:

Ceny biletów:
  - 300zł - w przedsprzedaży
  - 330zł - od 1 czerwca

Details of event

Festiwal Tauron Nowa Muzyka


Dotychczas ogłoszeni artyści 12. edycji:Program sceny Drum’n’bass:

Piątek, 7 lipca:

 • Fabio & Grooverider feat. MC Five Alive UK
 • Mono PL

Sobota, 8 lipca:

 • dBRIDGE UK
 • Ros Addiction PL
 • WaxVax PL


Program sceny T-Mobile Electronic Beats:

Piątek, 7 lipca:

 • Clark UK
 • Max Cooper UK
 • Porter Ricks DE
 • Fur Coat VE

Sobota, 8 lipca:

 • Hercules & Love Affair US
 • Gold Panda UK
 • Christian Löffler & Mohna (A/V live) DE
 • Thomas Brinkmann DE
 • Kenny Larkin US


Program Sceny Red Bull Music Academy:

Piątek, 7 lipca:

 • Shackleton UK
 • Kangding Ray FR
 • Avalon Emerson US
 • Dr. Rubinstein DE
 • Rebeka PL

Sobota, 8 lipca:

 • Luke Vibert UK
 • Lucy IT
 • Paula Temple DE
 • I-F NL
 • Chloe Martini PL
 • Niemoc PL

*Dla klientów T-Mobile 25% zniżki przy zakupie karnetów 2-dniowych na ticketpro.pl! W celu otrzymania kodu rabatowego wystarczy wysłać SMS o treści „Nowa” pod numer 80557. Promocja obejmuje tylko polskie numery telefonów!


HERCULES & LOVE AFFAIR US

Amerykańska grupa założona w 2004 roku przez producenta Andy’ego Butlera. Skład zespołu uległ od tamtego czasu kilkakrotnym zmianom, ale jego muzyka wciąż oscyluje wokół uczuciowych brzmień nowojorskiego disco i klasycznego house’u. Butler i szereg jego współpracowników nagrali wspólnie trzy albumy pełne parkietowych bomb. Największą popularność przyniosła współpraca z Anthonym Hegartym (obecnie Anohni) oraz Kim Ann Foxman i Nomi Ruiz. Na początku roku ukazał się nowy singiel zespołu zatytułowany „Controller”. Hercules & Love Affair słyną z barwnych, pełnych energii występów na żywo.

CLARK UK

Mistrz współczesnej elektroniki. W jego twórczości słychać m.in. IDM, electro, techno, ambient i glitchu. Jego połamane beaty to nie tylko efekt zaawansowanego programowania, ale również doskonałej gry na „żywej perkusji”. „Świat się kończy, a Clark pisze do tego ścieżkę dźwiękową” – pisał o jego muzyce wpływowy serwis Pitchfork. Clark nagrał 8 albumów dla kultowej wytwórni Warp. Niebawem ukaże się jego 9 płyta w dorobku, album „Death Peak”.

MAX COOPER UK

Multimedialny artysta techno. Urodził się w Belfaście, ale na stałe mieszka w Londynie. Na co dzień doktor genetyki, w wolnych chwilach tworzy autorskie projekty muzyczne, wzbogacone o dokonania sztuk wizualnych. Tworzy melodyjną elektronikę, pełną odniesień do techno, ambientu, IDM i muzyki klasycznej, ale pozostającą w tanecznym, klubowym wymiarze. Remiksował tak różnorodnych artystów, jak Nils Frahm, Hot Chip, Agoria i Dominik Eulberg.

KENNY LARKIN UK

Żywa legenda Detroit Techno. Producent i DJ o imponującym stażu i niebanalnym poczuciu humoru – w wolnych chwilach pracuje jako komik. Debiutował w 1990 roku w ramach tzw. trzeciej fali techno z Detroit. Od tamtego czasu nieprzerwanie pozostaje intrygującym twórcą, równie obficie czerpiącym z dziedzictwa czarnej muzyki, co z futuryzmu. Pod aliasem Dark Comedy łączył 12-takowego bluesa z motorycznym techno, a takie nagrania, jak „Groove” z 1995 roku to klasyka funkującej muzyki elektronicznej. Nagrywał dla takich wytwórni, jak KMS, R&S i Warp.

FUR COAT UK

Duet didżejów i producentów z Wenezueli, obecnie rezydujących na stałe w hiszpańskiej Barcelonie. Dzięki udanemu debiutowi dla tech-house’owego giganta Crosstown Rebels, Fur Coat szybko osiągnęli międzykontynentalną sławę. Seria kolejnych wydawnictw ugruntowała ich pozycję jako specjalistów od głębokiej, mrocznej muzyki ze styku techno i house’u. Ich ostatnia płyta to „Transcendental EP”, wydana w styczniu 2017 roku.

CAT POWER (solo) US

Wokalistka i autorka piosenek, multiinstrumentalistka obecna na scenie alternatywnej od początku lat 90. Słynie z intrygującego połączenia oszczędnej gry na gitarze i fortepianie i emocjonującego śpiewu, odzwierciedlającego skrajne, intensywne emocje targające autorką. Jej minimalistyczna i niezwykle oryginalna twórczość wymyka się gatunkowym szufladkom. Nazywana czasem następczynią Marianne Faithful, albo „pierwszą diwą amerykańskiej alternatywy”. Karl Lagerfeld powiedział o Cat Power, że to „jedyna kobieta, której do twarzy z papierosem w dłoni”.

!!! (chkchkchk) US

Założony w Kalifornii, ale rezydujący na stałe w Nowym Jorku zespół słynący z jednoczenia punkowego brudu i chaosu z lekkością funku i wpływami muzyki klubowej. Mimo zmian składu, „wykrzykniki” grają nieprzerwanie od 1996 roku. Dzięki smykałce do chwytliwych, ale rozbudowanych kompozycji, stali się jedną z ikon fali „indie dance/dance punk” na początku stulecia. Nagrali wspólnie 7 albumów, w tym tegoroczny „Shake The Shudder”, opublikowany nakładem prestiżowej wytwórni Warp. W pracach nad ostatnią płytą brali udział m.in. didżeje Phil Moffa oraz Joakim.

KROKI PL

Wypadkowa trzech muzycznych światów - jazzu, soulu i indie rocka - okraszonych eksperymentalną elektroniką. Zespół tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak. Dzięki doskonale przyjętym występom na żywo zostali dostrzeżeni przez wytwórnię Kayax, która pod koniec 2016 roku opublikowała ich debiutancki album "Stairs". Wrocławsko-poznańskie trio otrzymało podwójną nominację do Fryderyków 2017 w kategoriach Debiut Roku i Album Roku - Elektronika.

PIERNIKOWSKI PL

Wokalista, producent, autor tekstów oraz kompozytor muzyki teatralnej. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Niegdyś członek grupy Napszykłat. Obecnie współtworzy doskonale przyjmowany duet SYNY. Wiosną 2017 do sklepów trafił drugi solowy album Piernikowskiego "No Fun". Twórczość Piernikowskiego wymyka się klasyfikacjom gatunkowym, łącząc punk, rap, noise, minimalizm i eksperymentalną elektronikę.

SOTEI PL

Wspólny projekt perkusisty Wojtka Sobury (Skubas, Nosowoska) oraz producenta Pawła Strzelczyka, znanego lepiej jako Teielte. Ich wspólne nagrania pełne są gęstych, połamanych rytmów dopełnionych kawalkadami poszatkowanych sampli. W lutym 2017 roku warszawska wytwórnia U Know Me Records opublikowała pozbawiony tytułu, debiutancki album SOTEI. Znakime rozpoznawczym grupy są pełne energii i improwizacji wystepy na żywo.

DEAS/AGIM PL

Duet tworzony przez aktywne postaci polskiej muzyki elektronicznej. DEAS to krakowski didżej i producent, związany z klubem Prozak 2.0. Jego solowe nagrania opublikowały m.in. KMS Records z Detroit i brytyjska wytwórnia Bush Records. Rezydujący we Wrocławiu AGIM wchodzi w skład takich zespołów, jak Őszibarack i Nervy, znany jest także z solowwych wydawnictw pod szyldem AGIM oraz remiksów Noviki, Hey, Baascha i produkowania materiału grupy Husky.

FABIO & GROOVERIDER feat. MC Five ALIVE UK

Nie bez powodu nazywa się ich “ojcami chrzestnymi drum’n’bassu”. Dzięki ogromnej charyzmie i talentowi didżejskiemu niemalże we dwóch wypromowali modę na połamane rytmy poprzez legendarne audycje radiowe. Od pirackich początków, po rezydentury w Kiss FM, BBC Radio One i Ministry of Sound Radio, Fabio & Grooverider stali się synonimem sukcesu muzyki drum’n’bass. Magazyn Mixmag umieścił duet na liście 25 najważniejszych didżejów wszechczasów. Ich występ na  tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice będzie przebiegał pod znakiem podsumowania 25 lat połamanych rytmów. Na żywo wspomagać ich będzie MC Five Alive.

dBRIDGE UK

Jeden z weteranów sceny drum’n’bass. Jako producent zadebiutował w 1995 roku, by niedługo potem uformować takie kolektywy, jak Future Forces i Bad Company. Od 2003 roku prowadzi cenioną wytwórnię Exit Records. Jako didżej odwiedza kluby na całym świecie, prezentując połamane rytmy na najwyższym poziomie również w takich miejscach, jak berlińskie Berghain i Watergate. Jeden z wykładowców Red Bull Music Academy. Oprócz drum’n’bassu produkuje także house pod aliasem Velvit.

ROS ADDICTION PL

Jeden z pionierów polskiej sceny klubowej, znany najbardziej ze swych dokonań dla nurtu drum'n'bass. Pochodzi z Trójmiasta. Właściciel labelu Addiction Records. Założyciel projektu Sabbia, w ramach którego współpracował z zaprzyjaźnionymi wokalistami, muzykami i producentami. Pierwszy Polak, który zagrał w słynnym londyńskim klubie Fabric.

MONO PL

Gra nieprzerwanie od 23 lat. Zaczynał w rodzinnej Łodzi, ale od tamtej pory zdążył zagrać w klubach wielu miast Polski i Europy. Współtwórca takich inicjatyw, jak Respecta Kru i Respecta Records. Obecnie realizuje internetowy projekt Different Beats. Autor licznych plakatów klubowych.

WAXVAX PL

Jeden z pionierów łamanej sceny w Polsce, obecny na niej nieprzerwanie od 1997 roku. Współtwórca duetu CLS & Wax, który wydawał m.in. nakładem kultowej oficyny Hospital. W ramach ekipy NeverAfter popularyzuje drum’n’bass na imprezach w Krakowie, współtworzy także festiwal Audioriver.

Shackleton UK

Sam Shackleton to jeden z najbardziej oryginalnych producentów wyrosłych ze sceny dubstepowej. Szersze uznanie zdobył dekadę temu dzięki pionierskim nagraniom dla współzałożonej przez niego wytwórni Skull Disco. Późniejsze eksperymenty, czy to solowe, czy w duetach z innymi artystami, potwierdziły status Shackletona jako wyjątkowego, wciąż zaskakującego twórcy. Jego mroczne i przestrzenne hybrydy, pełne nawiązań do UK garage, techno, ambientu, dubu i world music, nie przestają zachwycać słuchaczy. Na początku 2017 roku ukazał się jego najnowszy album „Sferic Ghost Transmits”, nagrany w duecie z Vengeance Fold.

Kangding Ray FR

Specjalista od eksperymentalnej elektroniki o klubowym charakterze. Urodzony we Francji David Lettelier od lat mieszka i tworzy w Berlinie, gdzie na co dzień pracuje jako architekt. Zawodowe zamiłowania dają o sobie znać w jego muzyce, pełnej melodycznych mikrostruktur, plątaniny atonalnych dźwięków i matematycznych rytmów. Jego nagrania wydają prestiżowe oficyny Raster-Noton oraz Stroboscopic Artefacts. Podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice 2017 wystąpi z energetycznym liveactem.

Avalon Emerson US

Mimo młodego wieku i niedługiego stażu udowodnia regularnie, że posiada nieprzeciętny talent. Avalon Emerson pochodzi z pustynnej Arizony, ale mieszka i tworzy w Berlinie. Zarówno w setach djskich, jak i własnych produkcjach łączy futuryzm techno, brzmienia new wave, atmosferę amerykańskiego house’u i obfitość wrażeń rave’u.

Rebeka PL

Nieprzewidywalny duet obdarzony niewyczerpaną energią, osiągającą punkt kulminacyjny podczas koncertów. Wokalistka Iwona Skwarek i producent Bartosz Szczęsny podbijają wspólnie scenę muzyczną od 2010 roku. Ich debiutancki album „Hellada” zdobył tytuł Polskiej Płyty Roku 2013 w rankingu dziennikarzy „Gazety Wyborczej”.  Wydany w 2016 roku drugi album „Davos” umocnił pozycję Rebeki na rynku muzycznym.

Chloe Martini PL

23-letnia producentka z Warszawy, absolwentka Red Bull Music Academy z 2015 roku. Anna Żmijewska, bo tak naprawdę nazywa się artystka, rozpoczęła przygodę z muzyką od ćwiczenia fortepianowych kompozycji Ryuichiego Sakamoto, ale jako główne inspiracje wskazuje Bonobo, Jamesa Blake’a i Jamiroquai. Sama mówi o sobie, że tkwi “mentalnie w hiphopie, wygładzonym na krawędziach przez miękkie R&B, z popowym charakterem”.

Niemoc PL

Elektroniczno-gitarowe trio z Zielonej Góry. Własną muzykę określają jako „post-wave”, ale nie brak w nim również odwołań do ambientu, postpunkowego brudu i tropikalnej muzyki tanecznej. Wydali dotąd 4 single i EPki, obecnie przygotowują kolejne wydawnictwa. Znani z energetycznych występów na żywo, w tym na takich festiwalach, jak węgierski Sziget, OFF Festival oraz Nowe Horyzonty.

Roisin Murphy IE

Charyzmatyczna wokalistka pochodząca z Irlandii. Wraz z Markiem Brydonem założyła zespół Moloko, który szybko zdobył światową popularność za sprawą hitów „Sing It Back” i „The Time Is Now”. Po rozpadzie grupy Roisin kontynuowała z powodzeniem karierę solową. Jak dotąd opublikowała 4 albumy pod własnym nazwiskiem, z których pochodzą takie utwory, jak „Overpowered”, „Simulation” i „Let Me Know”.  Obdarzona nietuzinkowymi możliwościami wokalnymi i wielką wyobraźnią muzyczną, Roisin słynie także z energetycznych występów na żywo.

The Cinematic Orchestra UK

Brytyjski zespół powstały w 1999 roku z inicjatywy producenta i multiinstrumentality Jasona Swinscoe. W intrygujący sposób łączą jazz i muzykę elektroniczną, miksując improwizacje ze komputerowymi eksperymentami. Sławę przyniosły im płyty „Motion” oraz „Man With The Movie Camera”, stworzony na nowo soundtrack do rosyjskiego filmu niemego z 1929 roku. Niebawem ma ukazać się nowy album grupy.

Michael Mayer DE

Jedna z największych gwiazd muzyki tanecznej z Niemiec. DJ, producent, remixer i współzałożyciel potężnej wytwórni Kompakt. Karierę zaczął pod koniec lat 80., ale jego talent eksplodował po przenosinach ze Schwarzwaldu do Kolonii, gdzie w 1998 roku powstał Kompakt. Michael Mayer wydał trzy autorskie albumy, kilkanaście singli i EP, remiksował także m.in. Depeche Mode, Pet Shop Boys, Miss Kittin, Gus Gus. Znany z długich, intensywnych dj setów.

Romare UK

Brytyjski multiinstrumentalista, DJ i producent nagrywający dla kultowej Ninja Tune. Pseudonim artysty pochodzi od imienia czarnoskórego mistrza kolaży Romare Beardena, którego sztuka powstawała ze skrawków cudzej twórczości. Współczesny Romare opiera swą muzykę także na sklejce - sampli z winyli, telewizji, DVD i kaset video oraz autorskich partii gitar, syntezatorów, a nawet mandoliny. Jego nagrania eksplorują ludzką emocjonalność, koncentrując się na sprawach miłosnych.

I-F NL

Charyzmatyczny DJ i producent z Holandii, specjalizujący się w energetycznej mieszance electro, techno, disco, italo i acid. Aktywny od początku lat 90., m.in. jako założyciel kultowego Cybernetic Broadcast System, a obecnie Intergalactic FM oraz wytwórni Viewlexx i Murdercapital. I-F odpowiedzialny jest także za jeden z największych hitów w historii muzyki electro - „Space Invaders Are Smoking Grass” oraz klasyczny mixtape „Mixed Up In Hague Vol. 1”.

Palms Trax UK

Brytyjski DJ i producent rezydujący na stałe w Berlinie. Jego znak rozpoznawczy to syntezatorowe melodie, przywodzące na myśl klasykę Detroit Techno, wzbogacone o miękkie brzmienia automatów perkusyjnych. Efekt to niesamowicie chwytliwa muzyka, która jednocześnie spogląda w przeszłość i przyszłość, nie zapominając o tu i teraz. Jego nagrania wydają m.in. szanowane wytwórnie Dekmantel oraz Lobster Theremin.

Princess Nokia US

Muzyczny kolektyw prowadzony przez 24-letnią Destiny Nicole Ortiz z Nowego Jorku. Jej niepowtarzalny styl czerpie z nowego rapu, futurystycznego R&B i muzyki klubowej. Dziewczęca wrażliwość, narkotyczne wizje, uliczny brutalizm i bezkompromisowy feminizm zlewają się w ekscytującą twórczość, wobec której ciężko pozostać obojętnym. Princess Nokia jest odpowiedzialna za serię nieoczywistych hitów, które w 2016 roku podbiły internet - m.in. „Brujas”, „Kitana” i „Tomboy”.

CHRISTIAN LÖFFLER + MOHNA (a/v live)

Pochodzący z Niemiec DJ, producent i artysta wizualny. Jak sam mówi, w muzyce stara się łączyć „melancholię z euforią". Löffler porusza się na styku melodyjnego tech house'u, minimalu i deep house'u. Do tej pory nagrał dwa albumy: „A Forest" z 2012 roku i tegoroczny „Mare". Podczas Festiwalu Tauron Nowa Muzyka zaprezentuje specjalne show audiowizualne. Artyście będzie towarzyszyć także Mohna, która wspiera go wokalnie na płytach.

GANG GANG DANCE

Ekscentryczny zespół z Nowego Jorku. Elektroniczne brzmienia łączą z gitarami, wpływy muzyki świata z taneczną psychodelią. Utwory Gang Gang Dance pozbawione są schematycznej struktury i pełne zaskakujących zwrotów. Wokalistka Liz Bougatsos porównała muzykę grupy do statku kosmicznego, który dopiero co wylądował na Ziemi. Gang Gang Dance nagrali sześć albumów, entuzjastycznie przyjętych przez słuchaczy i krytyków.

FISZ EMADE TWORZYWO

Zespół Bartka i Piotra Waglewskich. Od 2001 roku wydali wspólnie dziesięć albumów utrzymanych w eklektycznej stylistyce zahaczającej o hiphop, jazz, rock i elektronikę. Jako pierwsi wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i wrażliwe teksty, nawiązując do klimatu nowojorskiego kolektywu Native Tongues (A Tribe Called Quest, De La Soul, Jungle Brothers). Od tamtego momentu bracia stale eksperymentują, starając się jednak by wszystkie ich projekty łączył jeden składnik – wysoka jakość.

PORTER RICKS

Nazwa duetu pochodzi od postaci z popularnego w latach 60-tych serialu „Flipper". W jego skład wchodzą Andy Mellwig i Thomas Koner, producenci i inżynierowie dźwięku. Ich album „Biokinetics" otworzył katalog Chain Reaction, kultowego sublabelu berlińskiej wytwórni Basic Channel. Płyta stała się klasykiem zaszumionego dubtechno. W listopadzie Porter Ricks wrócili po 17 latach z nowym materiałem – EPką „Shadow Boat" dla Tresora.

THOMAS BRINKMANN

Pochodzący z Kolonii producent eksperymentalnego techno. Działa na scenie od końca lat 80., ale uznanie zdobył za sprawą nowatorskich remiksów nagrań Richiego Hawtina i Mike'a Inka, wykonanych m.in. przy użyciu gramofonu o podwójnym ramieniu. Od tamtej pory Brinkmann stał się klasykiem techno eksperymentu, m.in. za sprawą wydawnictw opublikowanych w jego własnym labelu Ernst. Wciąż zaskakujący pomysłami Brinkmann nagrywał również dla takich wytwórni, jak Raster-Noton, Mute i Traum Schallplatten.

FOOD & HILDE MARIE HOLSEN

Eksperymentalna grupa jazzowa z Wielkiej Brytanii nagrywająca dla kultowej wytwórni ECM. Trzon zespołu tworzą Thomas Strønen i Iain Ballamy, których wspiera wyjątkowo utalentowana trębaczka Hilde Marie Hosen z Norwegii. Znani z innowacyjnego podejścia do muzyki. Łączą technologię z improwizacją, brzmienia akustyczne z elektroniką, magiczną atmosferę z tanecznymi strukturami.

PAULA TEMPLE

Weteranka bezkompromisowego techno. Karierę rozpoczęła pod koniec lat 90-tych, by zupełnie zniknąć ze sceny w 2006 roku. Do grania wróciła na dobre w 2013 roku, kiedy to kultowa wytwórnia R&S Record wydała jej EPkę "Colonized". Jej znak rozpoznawczy to intensywne występy, będące hybrydą djingu i grania liveactów. Współpracowała przy produkcji jednego z pierwszych kontrolerów midi – MXF8. Ceniona także za liczne remiksy, w tym dla takich artystów jak The Knife, The Prodigy i Fink.

DR. RUBINSTEIN

Pod tym pseudonimem ukrywa się mieszkająca w Berlinie Marina Rubinstein. Ta izraelska DJka rosyjskiego pochodzenia słynie z zamiłowania do acidu i starego rave'u. Jej intuicyjny dobór utworów zachwycał publikę berlińskich klubów Berghain, About Blank i Stattbad oraz festiwali Plotzlich Am Meer i Unsound.

TEN TYP MES

Najbardziej rozśpiewany raper w Polsce. Koncertuje z Live Bandem. Stawia na kontrowersję, bezpośredniość, technikę i rewolucyjną formę. Ten Typ często zmienia wizerunek sceniczny intrygując żądnych zaskoczeń fanów i wprawiając w osłupienie sceptyków. Zdobywca dwóch złotych pyt, współprowadzi założoną przez siebie wytwórnię Alkopoligamia. Wystąpił m. in. na festiwalu Spring Break, OFF Festival czy na Męskim Graniu we Wrocławiu.

Aux88

Weterani z Detroit, głęboko zakorzenieni w dziedzictwie muzycznym rodzinnego miasta. Keith Tucker i Tom Hamilton nagrywają razem pod różnymi szyldami od 1985 roku. Ich najbardziej znany projekt Aux88 powstał w 1993 roku i szybko zyskał status legend electro. Tucker i Hamilton łączą futurystyczne inspiracje z surowym brzmieniem, a ich znak rozpoznawczy to wciągające liveacty.

Gold Panda

Producent oryginalnych beatów, inspirowanych w równym stopniu hiphopem, co różnymi gatunkami muzyki klubowej. Jego twórczość może budzić skojarzenia z nagraniami Four Tet i DJ Shadowa, ale Gold Panda potrafi sięgnąć także po motywy charakterystyczne dla minimal techno. Londyński beatmaker to bardzo płodny artysta. Od początku kariery w 2009 roku wydał 3 albumy i kilkanaście singli i EP, zmiksował również jedną z części popularnej serii DJ-Kicks.

Ho99o9

Ekscentryczny duet, którego artystyczny wizerunek jest równie brudny jak jego muzyka. Oficjalna biografia grupy to spis przygodnych kontaktów seksualnych, eksperymentów z narkotykami i kolizji z prawem, podanych w formie klasycznego CV. Enigmatyczna nazwa zespołu oznacza nic innego jak „horror”, a skorodowany rap, czarny punk i brudna elektronika miesza się w ich muzyce z wrażliwością betoniarki. Ho99o9 wybili się z głębokiego podziemia dzięki zapadającym w pamięć występom na żywo.

Lucy

Pod tym żeńskim imieniem ukrywa się włoski dj i producent Luca Martellero. Zamieszkały na stałe w Berlinie, specjalizuje się w głębszej odmianie techno o ambientowych strukturach. Nagrywa głównie dla założonej przez siebie wytwórni Stroboscopic Artifacts. Lucy wciąż pozostaje w światowej czołówce sceny techno.

Luke Vibert

Niezwykle płodny producent, utalentowany DJ i bliski współpracownik Richarda D. Jamesa, znanego lepiej jako Aphex Twin. Status legendy zawdzięcza wydawaniu kilkudziesięciu płyt dla tak różnych wytwórni, jak Warp, Ninja Tune, Mo’ Wax, Rephlex, Planet Mu, Hypercolour . Vibert na przestrzeni wieloletniej kariery próbował sił w niemal każdym gatunku elektroniki: od ambientu, przez techno, po disco, downtempo i drum’n’bass. Na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka wystąpi z DJ setem.

Mall Grab

Nowy, silny gracz na scenie. Ten 22-letni Australijczyk podbił sieć serią tanecznych produkcji, które co tydzień możesz usłyszeć w undergroundowych klubach całego świata. Mimo młodego wieku, nie należy go lekceważyć. Pod 2016 roku trafił na prestiżową listę Top 100 Djów portalu Resident Advisor. Jego niezwykle chwytliwa muzyka dryfuje na przecięciu osi house i techno, odznaczając się zamiłowaniem do lo-fi i saturacji.

Ry X

Pod tą enigmatyczną nazwą ukrywa się Ry Cuming, wokalista i autor piosenek z Australii. Jego największe inspiracje to Pearl Jam i Jeff Buckley. Outsiderski, atmosferyczny pop Ry X podbił serca fanek i fanów na kilku kontynentach, trafiając nawet do globalnych kampanii reklamowych wielkich korporacji. W 2016 roku artysta opublikował debiutancki album „Dawn”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Where:

 • Teren Muzeum Śląskiego / Katowicka Strefa Kultury, Góreckiego, Katowice

Facebook