PalmJazz Festival

Ceny biletów już od 60zł
PalmJazz Festival to obecnie jedno z najważniejszych przedsięwzięć okołojazzowych w Polsce, które gromadzi fanów jazzu, muzyki etnicznej, klasycznej, a także elektronicznej, z całego kraju.

Szczegóły wydarzenia

FESTIWAL FORM ETNICZNYCH I JAZZOWYCH


PalmJazz 2016


Niewiele jest takich wydarzeń muzycznych, które dają tak wiele wrażeń. PalmJazz Festival to obecnie jedno z najważniejszych przedsięwzięć okołojazzowych w Polsce, które gromadzi fanów jazzu, muzyki etnicznej, klasycznej, a także elektronicznej, z całego kraju. Zapoczątkowany w Gliwicach, a z czasem rozprzestrzeniający się na inne miasta festiwal, w ciągu pięciu edycji, gościł na swoich scenach ponad 300 artystów z pięciu kontynentów, którzy swoją formą muzyczną i wirtuozerią, z roku na rok, podnoszą rangę tego wydarzenia.

 W sześcioletniej historii PalmJazz gościł artystów z najwyższej półki muzycznych umiejętności, takich jak między innymi John Scofield, Avishai Cohen, Joe Lovano, Dave Douglas, Randy Brecker, Al DiMeola, Mike Stern, Joey Calderazzo, Al Foster, Louis Sclavis, Trilok Gurtu, Larry Grenadier, Richard Galliano, Terence Blanchard czy Branford Marsalis. Każda edycja Festivalu to także polska reprezentacja muzyków, takich jak Stanisław Soyka, Zbigniew Namysłowski, Wojtek Karolak, Włodek Pawlik, Adam Makowicz, Orkiestra Aukso i wielu, wielu innych.

Tegoroczna odsłona festiwalu PalmJazz, to kilkanaście koncertów i szereg znakomitych muzyków, z których sylwetkami można zapoznać się w dziale "program".Twórcą, corocznym organizatorem i dyrektorem artystycznym PalmJazz jest Krzysztof Kobyliński – kompozytor, który także stanowi muzyczny filar tego przedsięwzięcia.

 Festiwal jest organizowany przez Fundację Integracji Kultury, dofinansowany z budżetu miasta Gliwice oraz innych sponsorów.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • CK Jazovia, Rynek 10 / Średnia 12, Gliwice
  • Teatr Miejski w Gliwicach, Nowy Świat 55/57, Gliwice

Strona internetowa: http://www.palmjazz.pl/

Facebook