Festiwal Polskiej Piosenki im. K.Grześkowiaka "Południca" - Zakopower

Festiwal Polskiej Piosenki im. K.Grześkowiaka "Południca" - Zakopower

Miejsca imprez:

WPKiW, Chorzów | Pokaż pozycję na mapie

3.9.2017 16:00 Górnośląski Park Etnograficzny Bilety
Ceny biletów:
    - 20zł - ulgowy
    - 30zł - normalny

Bilety ulgowe:

Obniżone ceny biletów przysługują za okazaniem dokumentu potwierdzającego uprawnienia: uczniom, studentom, emerytom, opiekunom osób niepełnosprawnych, osobom uprawnionym na podstawie ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobom represjonowanych z powodów politycznych.

Szczegóły wydarzenia

Festiwal Polskiej Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka


Południca 2017


Zakopower

ZAKOPOWER to obecnie najbardziej znany w Polsce zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką. Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność (ZŁOTA PŁYTA) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych – zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005.

Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa około 80 koncertów w roku. Pozycja Zakopower umacnia się również na Europejskiej scenie World Music. Zespół zagrał na prestiżowych Europejskich Festiwalach: w OSTRAWIE, RUDOLSTAD oraz na węgierskim SZIGET FESTIWAL.

W 2010 roku dołożył do tego udział w Nigel Kennedy's Polish Weekend Londynie w prestiżowej sali Queen Elizabeth Hall Southbank Centre, gdzie zagrał trzy koncerty w tym w dwóch projektach wspólnie z Nigelem Kennedy. Nie uszło to uwadze brytyjskiej prasie, The Times rozpływał się nad muzyką Zakopower i grą na skrzypcach Sebastiana Karpiela.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook