Król

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wykonawca.

Anita Lipnicka

05.12.2016 - 06.12.2016

Tarja Turunen

05.12.2016 - 06.12.2016

Błażej Król to muzyk pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego, określany często nadzieją polskiej sceny alternatywnej i jednym z najciekawszych polskich artystów ostatnich lat.
Ceny biletów:
    - 30zł - w przedsprzedaży
    - 35zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Król


Błażej Król to muzyk pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego, określany często nadzieją polskiej sceny alternatywnej i jednym z najciekawszych polskich artystów ostatnich lat. Ma na swoim koncie m.in. dwa albumy z duetem UL/KR, który tworzył wspólnie z Maurycym Kiebzakiem-Górskim.

W 2014 roku zdecydował się na karierę solową, czego rezultatem są obecnie trzy solowe albumy. Zadebiutował w tym samym roku krążkiem zatytułowanym „Nielot”, wydanym dzięki jednej z najmłodszych niezależnych polskich wytwórni płytowych, Thin Man Records. Rok później pojawił się „Wij”, album balansujący w klimacie italo disco i alternatywy. Trzeci rok solowej aktywności to jednocześnie kolejne dzieło gorzowskiego muzyka, płyta „Przez Sen”, będąca muzycznym ukłonem artysty w stronę onirycznego, minimalnego ambientu. Trzy lata, trzy wydane albumy - okazuje się, że Król bez wątpienia zalicza się do wąskiego grona artystów produktywnych.

Zarówno „Wij”, jak i „Przez Sen” zostały wydane nakładem wytwórni Kayax, która skupia w swoich szeregach takich artystów jak Artur Rojek, Brodka, Maria Peszek czy HEY.

Poznański koncert będzie idealną okazją do bliższego spotkania z twórczością Króla zaprezentowaną na jego najnowszej płycie „Przez Sen”. Singlami płyty z numerem trzy zostały numery „Nie waż się” i „Dla zabawy”. Niemniej nie zabraknie kawałków znanych z poprzednich krążków Błażeja, takich jak „Szczenię” czy „Powoli”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Organizator: GoAhead

Gdzie:

  • Klub Pod Minogą, Nowowiejskiego 8, Poznań

Facebook