Before Tauron Nowa Muzyka 2017: Lubomyr Melnyk

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wykonawca.

Mans Zelmerlow

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Klub Stodoła, Warszawa

30.04.2017

Nocny Kochanek

30.04.2017

Ceny biletów:
    - 40zł, 60zł, 80zł, 90zł

Szczegóły wydarzenia

Lubomyr Melnyk


Koncert „najszybszego pianisty świata” – Lubomyr Melnyk ponownie w NOSPR! Prekursor wyjątkowej techniki fortepianowej „continuous music”. Wirtuoz potrafiący grać w tempie 19 nut na sekundę. To zapowiedź zjawiskowego występu w wielkiej sali koncertowej NOSPR.

Już 7 grudnia pochodzący z Ukrainy wirtuoz fortepianu Lubomyr Melnyk zaczaruje widownię sali koncertowej NOSPR. Występ tego nieprzeciętnego artysty to kolejna odsłona cyklu wydarzeń Before Tauron Nowa Muzyka, które umilą oczekiwanie na przyszłoroczną 12. edycję imprezy. Miło nam również poinformować, że festiwal po raz kolejny został nominowany do tegorocznej edycji nagród European Festival Awards! Występ Lubomyra Melnyka podczas Tauron Nowa Muzyka 2016 wzbudził ogromne zainteresowanie publiczności. Niestety nie wszyscy chętni zmieścili się wtedy w sali kameralnej, dlatego warto wykorzystać drugą szansę i pojawić się w NOSPR 7 grudnia. Drugi tegoroczny występ tym razem odbędzie się w wielkiej sali koncertowej.

67-letni Lubomyr Melnyk urodził się w Monachium w rodzinie ukraińskich emigrantów, młode lata spędził w Kanadzie, a muzyczne szlify zdobywał w latach 70. w Paryżu. Uważany jest za najszybszego pianistę świata. Szczytowe tempo jego występów dochodzi do 19 nut na sekundę, a przeciętnie oscyluje pomiędzy 12 a 14 nutami na sekundę.

Wirtuozeria Melnyka łączy nadludzką zręczność palców z wykorzystaniem pedału „forte”, kreującego dodatkowe pogłosy. Sam artysta mówi o swojej technice gry „continuous music”, ale jego styl to amalgamat szerokich inspiracji – od romantyzmu Fryderyka Chopina, przez minimalizm Philippa Glassa po szczypty mistycyzmu New Age.

Muzyka Melnyka wypełni przestrzeń wielkiej sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR). To nowoczesne audytorium zostało otwarte jesienią 2014 roku. Salę projektowali japońscy specjaliści, dzięki czemu NOSPR posiada jedne z najlepszych warunków akustycznych w Europie.

Występ ukraińskiego wirtuoza to element promocji przyszłorocznej 12. edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. To jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju, rozpoznawana i doceniana także poza Polską. Festiwal trzy razy otrzymywał nagrodę dla najlepszego małego festiwalu w Europie. Między 6-9 lipca 2017 roku katowicka Strefa Kultury ponownie zamieni się w pulsującą dźwiękiem przestrzeń festiwalową.

Więcej szczegółów na temat nadchodzącej 12. edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka można znaleźć na stronie: http://www.festiwalnowamuzyka.pl/

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • NOSPR Katowice, , Katowice

Facebook