Black Silesia Festival: Archgoat, Throneum, Baphomet's Blood i inni

Black Silesia Festival: Archgoat, Throneum, Baphomet's Blood i inni

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Wykonawca.

BEATA KOZIDRAK B3 Exclusive

Dom Muzyki i Tańca, Zabrze

25.02.2017

Beata Kozidrak B3 Exclusive Tour

25.02.2017 - 25.03.2017

Ceny biletów:
    - 95zł - w przedsprzedaży
    - 105zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Black Silesia Festival


Black Silesia Festival – flagowa impreza Black Silesia Productions i zarazem realizacja własnej wizji festiwalu klubowego. Wyłącznie ekstremalny metal. Wyłącznie oldschoolowy metal. Wyłącznie kultowe zespoły ze światowej czołówki podziemnego metalu oraz polscy reprezentanci podziemia. Żadnych kompromisów. Żadnych półśrodków.

Na pierwszej edycji zagrają:

Archgoat (FIN) – pionierzy rytualnego black/death metalu, zespół założony prawie trzy dekady temu w Finlandii. Trzy doskonałe pełne płyty i splity m.in. z Beherit, Black Witchery czy Satanic Warmaster już przed laty zapewniły im pozycję w ścisłej czołówce światowej sceny black/death. Półtora roku temu na trasie z Inqusition pokazali na co ich stać, tym razem na zaproszenie Black Silesia Productions, przylecą na ten ekskluzywny koncert z Finlandii zaprezentować pełnowymiarowy set.

Throneum (PL) – z okazji XX lat istnienia - pierwszy po latach i jedyny koncert, jaki zagrają. Legenda polskiego podziemia - prawdopodobnie najbardziej obskurny death metal, jaki został wypluty przez nasz kraj.

Baphomet's Blood (IT) – zaproszeni przez Black Silesia Productions, przylecą prosto z Włoch na jeden ekskluzywny koncert. Swoim siarczystym speed/thrash metalem zdążyli przez kilkanaście lat istnienia dorobić się statusu kapeli kultowej wśród maniaków speed metalu. Fakt, że skład zespołu częściowo pokrywa się ze składem Blasphemophagher dodaje ich koncertowi dodatkowego smaku.

Demonomancy (IT) – dosyć młodzi stażem, a pomimo tego zdążyli już narobić sporo zamieszania na scenie black/death metal. Fakt, że Yosuke Konishi wydaje jak leci, wszystkie ich materiały i corocznie zaprasza na Nuclear War Now Festival powinien wystarczyć za rekomendację. Również jedyny koncert w Polsce.

Necrosadist (PL) – czternaście lat istnienia, kilka drobnych materiałów na koncie, zabójcze koncerty i jak sami siebie lubią określać „sadistic deathrash metal”; oto czym jest znany nie od dziś w polskim podziemiu Necrosadist.

Brüdny Skürwiel (PL) – obskurny black/thrash metal ze Śląska. Na koncie dwie kasety i 12” split z Nunslaughter.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • CKS Mrowisko, Pszczyńska 85, Gliwice

Facebook