Robbie Williams

Robbie Williams

Wydarzenia:

Robbie Williams

PGE Stadion Narodowy, Al. Ks. J. Poniatowskiego 1, Warszawa

13.08.2017

Szczegóły wydarzenia

Robbie Williams


Brytyjski piosenkarz, autor tekstów, muzyk, multiinstrumentalista. W latach 1991 - 1996 występował w grupie Take That. Po jej rozpadzie zdecydował kontynuować karierę muzyczną i nie kazał fanom długo czekać na swój pierwszy solowy album. Autorski materiał, napisany do spółki z Guyem Chambersem, zatytułowany został Life Thru a Lens i ukazał się w 1997 roku.

Dziś płyta ta, którą artysta udowodnił, że potrafi pisać świetne piosenki, wydaje się zaledwie rozgrzewką przed tym co miało się wydarzyć w kolejnych latach. Albumy „I've Been Expecting You” (1998) oraz „Sing When You're Winning” (2000) okazały się bestsellerami, wprowadzając piosenkarza do grona najpopularniejszych wykonawców przełomu wieków. Piosenki „Millenium”, She's The One/It's Only Us”, „Rock DJ”, „Supreme”, „Kids”, „Let Love Be Your Energy” stały się wielkimi hitami oblegającymi listy przebojów na całym świecie.

Robbie Williams był jednym z pierwszych wykonawców, którego piosenka („It's Only Us”) stała się soundtrackiem gry komputerowej - FIFA 2000. W kolejnych latach przywilej ten miał się okazać przełomowym dla karier wielu artystów i zespołów.

W 2001 roku muzyk nagrał przebój „Something Stupid” w duecie z aktorką, Nicole Kidman, a już rok później ukazał się, nagrywany w Los Angeles, niecierpliwie oczekiwany przez fanów, krążek „Escapology” z hymnem początku wieku - piosenką „Feel”. Każdy kolejny album, „Intensive Care”, „Rudebox”, „Reality Killed the Video Star”, „Take the Crown” i „Swing Both Ways”, osiągał pierwsze miejsca na listach przebojów w rodzimej Wielkiej Brytanii oraz w największych krajach Europy.

4 listopada 2016 roku ukazał się najnowszy, jedenasty, album Robbiego Williamsa pt. „The Heavy Entertainment Show”, który powstał - tradycyjnie już - przy udziale producenta Guya Chambersa.

7 listopada artyście przypadł wielki zaszczyt, wstąpienia do grona laureatów BRIT's Icon Award. Nagrodą tą przed Robbiem uhonorowano tylko dwóch muzyków - Davida Bowie'go i Eltona Johna.

Źródło: Materiały własne

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook