11.Festiwal Legend Rocka: ARW Anderson, Rabin, Wakeman

11.Festiwal Legend Rocka: ARW Anderson, Rabin, Wakeman
E-Ticket
Co to jest E-Ticket?

Bilety wkrótce w sprzedaży!

Miejsca imprez:

Bilety wkrótce w sprzedaży!
Ceny biletów:
    - 250zł, 200zł, 150zł

Szczegóły wydarzenia

11. Festiwal Legend Rocka


ARW Anderson, Rabin, Wakeman


Nikt już nie liczył, że do tego kiedykolwiek dojdzie. 4 października 2016 w Orlando USA na jednej scenie pojawili znowu razem najważniejsi muzycy legendarnej grupy YES - wokalista Jon Anderson i klawiszowiec Rick Wakeman.

Zagrali razem po 25 latach przerwy, czyli od czasu pamiętnej trasy „The Union Tour”. Jon Anderson założył YES wraz z nieżyjącym już basistą Chrisem Squirem pod koniec lat 60-tych. Rick Wakeman pojawił się już na pierwszym, legendarnym albumie Fragile. 4 października 2016r. do tych dwóch legend rocka progresywnego dołączył urodzony w RPA gitarzysta Trevor Rabin, który grał w YES w latach 1983-88 i jest autorem jej największego przeboju - „Owner Of The Lonely Heart” z najbardziej komercyjnego albumu „90125”. Trevor Rabin grał z Yes na płytach „Big Generator”, „Union” i „Talk” by pod koniec lat 90-tych stać się jednym z najpopularniejszych kompozytorów muzyki filmowej w Hollywood. Jego muzykę można usłyszeć w „Con Air”, „Arrmagedon”, „Gone in 60 Seconds”, „Bad Boys 2” i ponad 30 innych.

Anielski, wysoki głos Andersona, kaskady klawiszowych ornamentów Wakemana i wysublimowane brzmienie gitary Rabina to dokładnie to na co czekali spragnieni fani prawdziwej muzyki grupy YES. Chcąc w pełni zaspokoić apetyty swoich fanów Anderson, Rabin i Wakeman postanowili tak skonstruować repertuar koncertów by znalazły się w nich klasyki z lat 70-tych, m.in. „And You And I”, „Heart Of The Sunrise”, „Perpetual Change”, niezapomniany „Roundabout” oraz „Hold On” i „Changes” z LP 90125 czy „Rhythm Of Love” z albumu Big Generator. Stary YES nigdy nie grał tak zróżnicowanego repertuaru. Opierał się głównie na kompozycjach z lat 70-tych. Nic wiec dziwnego, że reakcja amerykańskich krytyków była pełna zachwytów. Największe laury zbierał wokalista John Anderson, którego głos nic nie stracił ze swojej magii i bez problemu śpiewał bardzo czysto te jakże trudne do zinterpretowania utwory. Wielkie pochwały dostaje też basista Lee Pomeroy, który mając arcytrudne zadanie zastąpienia mistrza Squire wywiązuje się z tego znakomicie.

Wszyscy trzej muzycy w wywiadach podkreślają, że ta 36 koncertowa trasa przyniosła im wyjątkową radość z bycia razem na scenie i dlatego zdecydowali się przedłużyć trasę o jeszcze więcej koncertów w 2017r. W marcu planowane są występy w Anglii, a w kwietniu grupa udaje się do Japonii. Wielka Trójca YES czyli Anderson, Rabin i Wakeman wracają do Europy i 13 lipca będzie niepowtarzalna okazja zobaczyć klasyków rocka progresywnego na jedynym koncercie w Polsce w Dolinie Charlotty. Tak wspaniały powrót Andersona, Rabina i Wakemana zmusił muzyków mających prawo do nazwy YES do zaprzestania koncertowania. Ta konkurencja okazała się dla nich zbyt silna.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Dolina Charlotty, Strzelinko 14, Słupsk

Facebook