Lao Che

Lao Che

Wydarzenia:

Lao Che

Teatr Łaźnia Nowa, os. Szkolne 25, Kraków

28.10.2016

Lao Che

Aula Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Toruń

29.10.2016

Lao Che

Narodowe Forum Muzyki, Plac Wolności 1, Wrocław

03.11.2016

Lao Che

Wytwórnia, Łódź

04.11.2016

Lao Che

W sobotę – 28 stycznia 2017 w sali koncertowej Filharmonii Częstochowskiej wystąpi LAO CHE, najważniejszy zespół sceny alternatywno-rockowej w naszym kraju, którego najnowsza płyta “Dzieciom” osiągnęła status złotej, a z której dwa utwory osiągnęły szczyt notowania Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia.

Filharmonia Częstochowska, ,

28.01.2017

Szczegóły wydarzenia

LAO CHE


„I choć jestem duży, czasem robię się mały,

Choć dzieci się jeszcze nie zorientowały…”


4 marca 2015 ukazała się nowa płyta Lao Che zatytułowana „Dzieciom”. Choć tytuł nawiązuje do Brzechwy i jego książki „Brzechwa dzieciom”, nie jest to wcale płyta dla dzieci. Raczej dla tych, którzy sami już mają dzieci i dla wszystkich tych, którzy dziećmi byli kiedyś. Spięty prezentuje głęboką problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu - co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. Jest to najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjna i piewna.

Produkcją płyty „Dzieciom” zajął się Piotr "Emade" Waglewski. Gościnnie w nagraniach udział wzięli Adam Miwiw-Baron i Karol Gola z grupy Pink Freud oraz Miłosz Pękala (min. Mitch & Mitch, Kwadrofonik).

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook