PalmJazz Festival

Ceny biletów już od 60zł
PalmJazz Festival to obecnie jedno z najważniejszych przedsięwzięć okołojazzowych w Polsce, które gromadzi fanów jazzu, muzyki etnicznej, klasycznej, a także elektronicznej, z całego kraju.

Wydarzenia:

PalmJazz Festival: Hiromi The Trio Project

Gliwicki Teatr Muzyczny, Nowy Świat 55/57, Gliwice

28.10.2016

PalmJazz Festival: Stanley Clarke Band

CK Jazovia, Rynek 10 / Średnia 12, Gliwice

30.10.2016

PalmJazz Festival: Anna Maria Jopek

Gliwicki Teatr Muzyczny, Nowy Świat 55/57, Gliwice

04.11.2016

Sprzedaż zakończona!

PalmJazz Festival: Oz Noy Trio

CK Jazovia, Rynek 10 / Średnia 12, Gliwice

14.11.2016

PalmJazz Festival: Yasmin Levy

Gliwicki Teatr Muzyczny, Nowy Świat 55/57, Gliwice

15.11.2016

Szczegóły wydarzenia

FESTIWAL FORM ETNICZNYCH I JAZZOWYCH


PalmJazz 2016


Niewiele jest takich wydarzeń muzycznych, które dają tak wiele wrażeń. PalmJazz Festival to obecnie jedno z najważniejszych przedsięwzięć okołojazzowych w Polsce, które gromadzi fanów jazzu, muzyki etnicznej, klasycznej, a także elektronicznej, z całego kraju. Zapoczątkowany w Gliwicach, a z czasem rozprzestrzeniający się na inne miasta festiwal, w ciągu pięciu edycji, gościł na swoich scenach ponad 300 artystów z pięciu kontynentów, którzy swoją formą muzyczną i wirtuozerią, z roku na rok, podnoszą rangę tego wydarzenia.

 W sześcioletniej historii PalmJazz gościł artystów z najwyższej półki muzycznych umiejętności, takich jak między innymi John Scofield, Avishai Cohen, Joe Lovano, Dave Douglas, Randy Brecker, Al DiMeola, Mike Stern, Joey Calderazzo, Al Foster, Louis Sclavis, Trilok Gurtu, Larry Grenadier, Richard Galliano, Terence Blanchard czy Branford Marsalis. Każda edycja Festivalu to także polska reprezentacja muzyków, takich jak Stanisław Soyka, Zbigniew Namysłowski, Wojtek Karolak, Włodek Pawlik, Adam Makowicz, Orkiestra Aukso i wielu, wielu innych.

Tegoroczna odsłona festiwalu PalmJazz, to kilkanaście koncertów i szereg znakomitych muzyków, z których sylwetkami można zapoznać się w dziale "program".Twórcą, corocznym organizatorem i dyrektorem artystycznym PalmJazz jest Krzysztof Kobyliński – kompozytor, który także stanowi muzyczny filar tego przedsięwzięcia.

 Festiwal jest organizowany przez Fundację Integracji Kultury, dofinansowany z budżetu miasta Gliwice oraz innych sponsorów.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • CK Jazovia, Rynek 10 / Średnia 12, Gliwice
  • Gliwicki Teatr Muzyczny, Nowy Świat 55/57, Gliwice

Strona internetowa: http://www.palmjazz.pl/

Facebook