Actus Humanus - Karnet 07-13.12.2015

Actus Humanus - Karnet 07-13.12.2015

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Festiwale.

Ethno Jazz Festival

Wrocław

28.09.2016 - 29.11.2016

Rawa Blues Festival 2016

Spodek, Katowice, NOSPR Katowice, …

30.09.2016 - 01.10.2016

Ceny biletów:
    - 350zł - normalny
    - 550zł - premium

Szczegóły wydarzenia

Actus Humanus


Zapraszamy Państwa na 5. edycję Festiwalu Actus Humanus, podczas której zabrzmią arcydzieła muzyki dawnej – w tym kompozycje korespondujące z okresem Bożego Narodzenia – w interpretacji czołowych reprezentantów wykonawstwa historycznego z całego świata. Dzięki starannie wyselekcjonowanemu repertuarowi, jak również obecności na Festiwalu niekwestionowanych autorytetów, Gdańsk stał się jednym z centralnych miejsc na europejskiej mapie wydarzeń kulturalnych poświęconych muzyce dawnych wieków.

Actus Humanus konsekwentnie rozbudowuje program i umacnia swą pozycję jednego z najważniejszych festiwali wykonawstwa historycznego. W zaledwie czteroletniej historii tego wydarzenia gościliśmy w mieście Heweliusza tak znamienite osobistości, jak Jordi Savall, Ottavio Dantone, Fabio Biondi, Pierre Hantaï, Pedro Memelsdorff, Antonio Florio, Rinaldo Alessandrini, Claudio Cavina, Alan Curtis, Christina Pluhar, Max Emanuel Cencic, Patrizia Bovi, Pino de Vittorio, Marcel Pérès, Paul van Nevel, Sonia Prina, Roberta Invernizzi czy Nuria Rial, oraz najsłynniejsze na świecie formacje: Le Concert des Nations, Europa Galante, Il Pomo d’Oro, L’Arpeggiata, Hilliard Ensemble, Sonatori de la Gioiosa Marca, Le Poème Harmonique, I Turchini, Modo Antiquo, Ensemble Clément Janequin, La Venexiana, Ensemble Micrologus, Akadêmia, Mala Punica, Concerto Soave, Ensemble Organum, Fretwork, Huelgas Ensemble i Il Complesso Barocco.

W tym roku do powyższego grona dołączą kolejni znakomici wykonawcy: Giuliano Carmignola i prowadzona przez Ottavia Dantonego formacja Accademia Bizantina w wirtuozowskim programie z utworami Jana Sebastiana Bacha i Antonia Vivaldiego wyrafinowani Les Talens Lyriques pod wodzą Christophe’a Rousseta z bożonarodzeniowym repertuarem Marca-Antoine’a Charpentiera, precyzyjni i skupieni w Bachowskich kantatach Le Banquet Céleste i Damien Guillon, bezbłędni w interpretacji madrygałów Claudia Monteverdiego Les Arts Florrisants i Paul Agnew, a także kontrowersyjni Graindelavoix i Björn Schmelzer oraz słynna Akademie für Alte Musik Berlin w zróżnicowanym, świątecznym programie barokowym. Na zakończenie – po raz kolejny w Gdańsku – pełna wigoru formacja Il Pomo d’Oro z koncertmistrzem Riccardem Minasim i kontratenorem Francem Fagiolim przywiezie do Gdańska brawurowy program złożony z arii pisanych przez wybitnych kompozytorów dla kastrata Caffarellego.

Jesteśmy dumni, że dzięki Festiwalowi Actus Humanus miasto Heweliusza znalazło się w centrum zainteresowania entuzjastów muzyki dawnej i dołączyło do prestiżowego grona europejskich stolic muzyki dawnej. Warto dodać, że w bieżącym roku Festiwal nasz został przyjęty do organizacji EFFE skupiającej najważniejsze festiwale na świecie. Mamy nadzieję, że będziecie Państwo wraz z nami częścią tego wspaniałego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy Państwa do Gdańska.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook