Festiwal Polskiej Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka - Karnet

Festiwal Polskiej Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka - Karnet

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Festiwale.

Gitarowy Rekord Guinnessa + 3-majówka 2017

Hala Stulecia, Wrocław

01.05.2017 - 03.05.2017

Ceny biletów:
    - 40zł

Szczegóły wydarzenia

Festiwal Polskiej Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka


Południca 2016


Festiwal odbędzie się w dniach 27 - 28 sierpnia, w godzinach 16.00 – 21.00. Celem inicjatywy, jest przypomnienie znakomitego dorobku Kazimierza Grześkowiaka oraz zachęcenie twórców i miłośników piosenki satyrycznej, zaangażowanej w piętnowanie przywar i ułomności naszego społeczeństwa, do kontynuowania tego nurtu, z zachowaniem walorów artystyczno – filozoficznych jego twórczości.

Festiwal ma zachęcić autorów, kompozytorów i wykonawców do podjęcia tradycyjnych, polskich wątków muzycznych i przeniesienia ich na grunt współczesny. „Południca” to dwa konkursy: na stworzenie utworu własnego oraz na cover. Przesłuchania i finał konkursów odbędą się w pierwszy dzień Festiwalu, tj. 27 sierpnia. Na zakończenie zagra Kazik Staszewski z Kwartetem ProForma. Drugi dzień imprezy, czyli 28 sierpnia to koncerty zeszłorocznych laureatów( FM Kwadrat i Paweł Zajdek) oraz Zespołu Raz, Dwa, Trzy. Ten dzień poprowadzi i z humorem opowie m.in. o Grześkowiaku Artur Andrus.

Zapraszamy do Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” (skansen), wejście od strony al. Harcerskiej.

Więcej o Festiwalu na: https://www.facebook.com/festiwalgrzeskowiaka/oraz http://muzeumgpe-chorzow.pl/festiwal-polskiej-piosenki-im-kazimierza-grzekowiaka-pn-poudnica

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook