The Dillinger Escape Plan, gość specjalny: Shining

The Dillinger Escape Plan, gość specjalny: Shining
E-Ticket
Co to jest E-Ticket?

Impreza odwołana

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

The Dillinger Escape Plan, gość specjalny: Shining

Klub Stodoła, Warszawa, Klub Kwadrat, …

UWAGA:

Wydarzenie zostało odwołane!

Z przykrością informujemy, że w związku z zaistnieniem niespodziewanej sytuacji dzisiejszy koncert The Dillinger Escape Plan w Krakowie nie odbędzie się.

W obecnej chwili nie mamy jeszcze możliwości poinformowania czy koncert zostanie przełożony, nie jesteśmy też w stanie udzielić szczegółowych instrukcji dla posiadaczy biletów, przekażemy wszystkie informacje najszybciej jak to będzie możliwe.

Komunikat organizatora:

Live Nation z przykrością informuje, że na chwilę obecną nie jest wiadomo, czy odwołany koncert The Dillinger Escape Plan zaplanowany na 12 lutego br w Krakowie zostanie przeniesiony na inny termin. W związku z tym prosimy fanów zespołu o zwrot biletów zgodnie z poniższymi instrukcjami. Życzymy zespołowi i jego ekipie szybkiego powrotu do zdrowia!


Fani, którzy zakupili bilety za pośrednictwem strony internetowej, proszeni są o kontakt z bileterią, za pośrednictwem której zakupili bilety oraz podanie: numer ID zamówienia, imię i nazwisko.


· TICKETPRO: bilety@ticketpro.pl / tel. +48 (32) 352-00-04, +48 (32) 352-00-05


Fani, którzy kupili bilety w stacjonarnych punktach sprzedaży, mogą dokonać zwrotu w punktach  już od dnia dzisiejszego (15 lutego 2017). Prosimy o zabranie ze sobą biletu oraz paragonu fiskalnego.

Szczegóły wydarzenia

The Dillinger Escape Plan


The Dillinger Escape Plan, jedna z najważniejszych grup w historii muzyki mathcorowej, wystąpi na dwóch koncertach w Polsce w ramach trasy promującej ich nowy album „Dissociation”. Wiele wskazuje na to, że będą to zarazem ostatnie występy przed zawieszeniem działalności zespołu.

Każdy kolejny album amerykańskiej formacji zdobywał coraz to większy rozgłos. Ostatni z nich, „One Of Us Is The Killer”, pomimo wydania w niezależnej wytwórni, wspiął się na 25. miejsce listy Billboardu. TDEP zdobyli także nagrodę The Golden God’s Best Underground Band, Kerrang!’s Inspiration Award, jak również VH1 Most Influential Guitarist. Ważnym wydarzeniem w historii zespołu było nagranie przez The Dillinger Escape Plan kultowej w swoim gatunku EP-ki wspólnie z Mikiem Pattonem (m.in. Faith No More) pt. „Irony Is A Dead Scene”.

Oddzielny akapit należy poświęcić koncertom TDEP, które są absolutną energetyczną bombą, którą nie sposób porównać z jakimkolwiek innym zespołem na scenie. Członkowie zespołu poruszający się po całej konstrukcji sal klubowych, wspinający na balkony, elementy nagłośnienia i skaczący w publiczność, to bardziej codzienność niż okazyjny wybryk muzyków. Pod tym względem ich pomysłowość przyniosła im co najmniej tyle sławy co ich albumy, które od niemal dwóch dekad robią wrażenie na miłośnikach technicznego, agresywnego, chaotycznego a zarazem bardzo złożonego grania.

The Dillinger Escape Plan wydaje swój nowy album 14 października. „Dissociation” będzie prawdopodobnie ostatnim wydawnictwem zespołu przed możliwym zawieszeniem jego działalności na czas nieokreślony. Ben Weinman, założyciel i gitarzysta zespołu, tak opowiada o procesie nagrywania płyty: „Po raz pierwszy w historii nagrywanie materiału mnie nie uspakajało, raczej wytwarzało we mnie niepokój. (…) Ludzie, którzy słyszeli nowe kawałki, mówili, że są bardziej szalone, wręcz schizofreniczne, niż cokolwiek co nagraliśmy od czasu naszego debiutu. Greg (Puciato, wokalista zespołu) wspomniał nawet, że nie ma pojęcia jak ma zaśpiewać do czegoś tak mocnego.” Liam Wilson, basista zespołu dodaje: „Te utwory pokazują nas zarazem od najbardziej zjadliwej i niezniszczalnej strony, jak i skupionej, wrażliwej. To jednocześnie luźny i intymny materiał. Najbardziej niespodziewany ze wszystkiego co zrobiliśmy do tej pory, a jednak bardzo charakterystyczny dla nas. Łatwo zapadający w pamięć, a przecież eksperymentalny.”

Puciato mówiąc o The Dillinger Escape Plan wspomina: „Świat powinien wiedzieć, że byliśmy absolutnie wolni i robiliśmy przez te wszystkie lata, co tylko chcieliśmy, bez żadnych oczekiwań co do przyszłości.” Weinman dodaje: „Dla sztuki nie tworzy się nagrobków. Wspaniała sztuka będzie żyć wiecznie, dłużej niż jej twórcy będą chodzić po Ziemi. Mam nadzieję, że kiedyś, za 1000 lat, jakiś kawałek TDEP zostanie usłyszany gdzieś w kosmosie.” Z taką dyskografią na szczęście możemy być o to spokojni.

The Dillinger Escape Plan wystąpi na dwóch koncertach w Polsce: 11 lutego w warszawskim Klubie Stodoła i 12 lutego w krakowskim Kwadracie.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator:

Live Nation

Klub Stodoła

Gdzie:

  • Klub Kwadrat, Skarżyńskiego 1, Kraków

Facebook