SKUNK ANANSIE Anarchytecture

Po letnich koncertach festiwalowych, grupa zaplanowała trasę koncertową, która promować będzie ich ostatni, szósty longplay. To właśnie podczas tej trasy zespół wystąpi na czterech koncertach w Polsce.

Wydarzenia:

SKUNK ANANSIE Anarchytecture

Teatr Łaźnia Nowa, os. Szkolne 25, Kraków

20.02.2017

Koncert wyprzedany!

SKUNK ANANSIE Anarchytecture

Klub Stodoła, Stefana Batorego 10, Warszawa

21.02.2017

Koncert wyprzedany!

SKUNK ANANSIE Anarchytecture

Klub B90, Stocznia Gdańska Elektryków 1, Gdańsk

22.02.2017

SKUNK ANANSIE Anarchytecture

CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań

24.02.2017

Koncert wyprzedany!

Szczegóły wydarzenia

SKUNK ANANSIE


Anarchytecture


20 lutego 2017 – Kraków, Teatr Łaźnia Nowa

21 lutego 2017 – Warszawa, Klub Stodoła

22 lutego 2017 – Gdańsk, B90

24 lutego 2017 – Poznań, CK Zamek


Ponad dwadzieścia niezwykłych lat, pełnych podróży po całym świecie i multiplatynowych wydawnictw. Jak mówi ikoniczna frontwomanka brytyjskiego Skunk Anansie, po takim czasie wciąż są outsiderami, ale dobrze się z tym czują: “To, co na początku twojej drogi świadczy o twojej inności, staje się tym, za co ludzie cię kochają.” – opowiada o historii zespołu.

Założony w Londynie kwartet (poza Skin jest w nim perkusista Mark Richardson, basista Cass i gitarzysta Ace) już w 1994 roku pokazał swoją indywidualność, dając objąć stery androgenicznej, czarnoskórej i bezwłosej wokalistce, uzbrojonej w niepodrabialny na całym świecie falset.

Byli za ostrzy jak na popularną w tamtym okresie brit popową scenę, jak również zbyt oryginalni dla fanów amerykańskiego grunge’u. Poszli więc w swoją stronę – gdzieś pomiędzy próbami wpasowania się w nurt brit rockowy a inspirowanie się takimi wykonawcami jak Rage Against The Machine czy Nirvana, Skunk Anansie wyrosło na twór, który w niczym nie przypominał żadnego z tych nurtów i zespołów.

Dzikość dźwięków i imidżu świetnie korespondowały z polityczną niepoprawnością grupy. Choć w wielu sklepach muzycznych, ze względu na czarnoskórą Skin, ich płyty można było znaleźć w dziale z muzyką R&B, rosnące grono fanów wiedziało, że mają do czynienia z czymś zupełnie innym: elektryzującym brzmieniem na nagraniach i szalonymi koncertami, co w konsekwencji zaprocentowało pięcioma milionami sprzedanych przez Skunk Anansie płyt w ciągu niecałej pierwszej dekady działalności.

Zespół, poza trzema albumami na koncie i siedmioma wyprzedanymi światowymi trasami koncertowymi, zaliczył sporo innych sukcesów, wśród których warto wymienić choćby bycie headlinerem na kultowym festiwalu Glastonbury. Skin z kolei stała się muzą świata mody, nie porzucając jednocześnie muzycznych marzeń – wystąpiła m.in. w duecie z Luciano Pavarottim przed samym Dalai Lamą, a jej zespół zagrał na 80. urodzinach Nelsona Mandeli.

W 2001 roku grupa przeszła w stan spoczynku, choć cała czwórka działała przy innych projektach. Skin w tym czasie pielęgnowała hobby modelingu, wydała dwa krążki solowe, jak również grała sety dj-skie. W roku 2009 kwartet wrócił na scenę z trylogią nowych płyt, z których ostatnia, “Anarchytecture” została wydana w tym roku.

Dzisiaj Skunk Anansie jest jednym z najważniejszych zespołów grających melodyjnego rocka, współpracującym od dłuższego czasu z producentem Tomem Dalgetym, znanym m.in. z działania z Royal Blood. Po letnich koncertach festiwalowych, grupa zaplanowała trasę koncertową, która promować będzie ich ostatni, szósty longplay. To właśnie podczas tej trasy zespół wystąpi na czterech koncertach w Polsce.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Organizator: Klub Stodoła

Gdzie:

  • Teatr Łaźnia Nowa, os. Szkolne 25, Kraków
  • Klub Stodoła, Stefana Batorego 10, Warszawa
  • Klub B90, Stocznia Gdańska Elektryków 1, Gdańsk
  • CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook