Madball

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Anita Lipnicka

31.08.2016 - 06.12.2016

Festiwal Muzyka z Oblężonego Miasta: Anita Lipnicka, John Porter

Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe, Lubin

31.08.2016

Support: Fightback BRH / Last Hope
Ceny biletów:
    - 60zł - w przedsprzedaży
    - 70zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Madball

Madball to amerykańska grupa założona w 1988 roku i wykonująca muzykę z pogranicza hardcore'u i metalu. Zespół pochodzi z Nowego Jorku i jest jednym z czołowych reprezentantów tzw. stylu NYHC (New York Hard Core). Wokalista zespołu Madball Freddy Cricien jest przyrodnim bratem Rogera Mireta z legendarnego zespołu Agnostic Front.

Premierę dziewiątego longplaya nowojorskiej kapeli wyznaczono na 27 czerwca 2014. Podczas sesji zespół wspomagał inżynier dźwięku a zarazem gitarzysta Unearth, Ken Susi. Miksami zajął się z kolei Chris "Zeuss" Harris. Wśród gości na krążku znajdą się Scott Vogel (Terror), Toby Morse (H20) i Candace Puopolo (eks-Kucsulain, Walls Of Jericho).

 "Hardcore Lives" to dla nas nie tylko chwytliwe hasło - tak komentował wydanie ostatniej płyty wokalista Freddy Cricien. - Chodzi o buntowniczego ducha, którego się nigdy nie traci. W życiu, w muzyce. Chodzi o dojrzewanie, ewoluowanie, ale pozostanie wiernym sobie. Chodzi o rodzinę, pokonywanie przeciwieństw i szacunek.


Fightback BRH

Fightback BRH to ekipa hardcore z Nowego Sącz działająca w latach: 1998-2003, 2011 - do teraz
styl kapeli ewoluował od typowego old school hardcore do obecnej postaci tj. mieszanki hardcore, punk, oi! rap. Jak sami o sobie piszą:

"Historia Fightback zaczęła się w 1998r. kiedy to z inicjatywy 4 członków ówczesnego „czynnego oporu” (Milosz, Damian, Piotrek i Marcin) postanowiło grać bardziej melodyjnego hard core`a i zerwać z politycznymi textami.... „Po kilku miesiącach nagraliśmy pierwsze demo... Damian opuszcza fb, a nasze szeregi zasila Antonio (perkusja) i Witek (wokal)... Jako dzieciaki dorastające w latach 90 byliśmy przesiąknieci sztuka ulicy... hardcore... punk... oi... all school... graffiti... tattoo... hip-hop... itp. W 2002 roku niestety życie zmusiło nas do zawieszenia działalności zespołu... Po 8 latach ciszy postanowiliśmy się obudzić z letargu... Do składu dołączył wieloletni przyjaciel Pablo (wokal) oraz młodszy załogant Dany (gitara)... Wszystko było na dobrej drodze jednak z powodu różnych miejsc zamieszkania (Londyn, Kraków i rodzimy NSM) mieliśmy problemy z basistą... został on jednak bardzo szybko rozwiązany ponieważ dołączył do nas Ignac (bas) - basista „awariat nato”... Na dzień dzisiejszy gramy all school hard-core/punk przy wsparciu 2 kumpli dj-ow z „primary skills”. I w takiej właśnie zwariowanej brygadzie działamy”... Z miłą chęcią zagramy u ciebie w mieście, stukniemy się kuflem czy... hater`som, nazistom czy komuchom radzimy zostać w domu... ponieważ nic miłego ich z naszej strony nie spotka... pozdrawiamy... Fightback BRH..."

An_Tony - perkusja
Ignac -bas
GreenJay Modello - gitara
Srox - gitara
Denny - gitara
Witti - wokal
Dżawii - wokal

Last Hope

Zespół Last Hope powstał w Bułgarii w 1995 roku. Definiuje ich niepowtarzalny styl: niezwykła mieszanka
ogromnej energii, intensywności, ciężkiego brzmienia i bezkompromisowego, bardzo charakterystycznego wokalu. Ich koncerty to prawdziwa moc. Musisz jednak zobaczyć ich na żywo żeby to zrozumieć. Zespół grał na licznych festiwalach w całej Europie, ale bez względu na to czy są to małe kluby czy wielkie plenery niezmiennie dostarcza widzom niezapomnianych wrażeń, a poziom energii na ich koncertach sięga zenitu.
Dotychczas dzielił już scenę z takimi gigantami gatunku jak: Agnostic Front, Madball, Biohazard, Napalm Death, Murphy’s Law, Ignite, Backfire, 25 Ta Life, Anthrax, Stampin’ Ground, Integrity, D.R.I., Most Precious Blood, Caliban, Walls Of Jericho, Knuckledust, Merauder, Sworn Enemy, Since The Flood, Shattered Realm, Blood For Blood, Overkill, Exodus, Terror, Hatebreed, Suicidal Tendencies, co udowadnia, ze sława Last Hope jest absolutnie zasłużona! Wszyscy zainteresowani Bałkańską sceną hardcorową nie mogą przejść wobec tego zespołu obojętnie.

Zespół występuje w składzie:
Alex - vocals
Naso - guitar
Lubo - guitar
Papi - bass
Kosio - drums

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: Galicja Productions

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook