Marek Dyjak

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Stanisława Celińska - Atramentowa

Filharmonia Częstochowska, Częstochowa

11.12.2016

Ceny biletów:
    - 50zł - z Kartą Wytwórnia
    - 55zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

MAREK DYJAK
 
Marek Dyjak przyjeżdża do Łodzi z nowym repertuarem. Zapraszamy 29 kwietnia do Wytwórni na spotkanie z tym wyjątkowym muzykiem interpretatorem.
 
Urodzony 18 kwietnia 1975. W 1992 zdobył papiery hydraulika. Wystarczyło kilka rzeczy, by życie było pełne i szczęśliwe - robotnicze życie, żona robotnicza, robotnicza klitka w bloku. Zwykłe, proste życie, bez dłubania w niuansach duszy i serca. Chciał więcej.
 
Arkadiusz Bartosiak i Łukasz Klinke, autorzy książki „Polizany przez Boga”: - Marek Dyjak to arsenał amunicji. Zadając kolejne pytania, otwierające szczelnie pozamykane skrzynie ze wspomnieniami, nigdy nie wiedzieliśmy, na co trafimy, ale zawsze mieliśmy pewność, że będzie wybuchowo.
 
Wszyscy myślą, że Dyjak to świetny wokalista, rasowy pijak i niedoszły samobójca. My staraliśmy się odnaleźć prawdziwą naturę Marka, tę mniej znaną i oczywistą. Wrażliwego człowieka skrytego pod maską prostolinijności, pogodnego faceta w przebraniu depresyjnego mruka i radykalnego komentatora rzeczywistości, którego metafor nie przebiją najwięksi poeci.
 
Trudno powiedzieć, kim właściwie jest Dyjak. Żulem i barowym grajkiem - jak sam o sobie mówi. Bardem, polskim Tomem Waitsem - jak chcą wielbiciele. „Najbardziej prawdziwym głosem na polskim rynku muzycznym” - jak ocenia krytyczka muzyczna, nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska. Dyjak to Dyjak - mówią przyjaciele. Facet, który żył po bandzie, pił po bandzie, aż dotarł do końca drogi. On też tak czuł.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook