Ethno Jazz Festival: Beltaine & Glendalough

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ethno Jazz Festival

Wrocław

19.01.2017

Ceny biletów:
    - 30zł - stojący
    - 50zł, 40zł - siedzący

Szczegóły wydarzenia

BELTAINE & GLENDALOUGH - irlandzka muzyka i taniec z okazji Dnia Świętego Patryka!

Z okazji święta patrona Irlandii  zapraszamy na wspaniały spektakl muzyczno - taneczny inspirowany kulturą celtycką i bretońską! 15 marca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze zaprezentują się dwa znakomite zespoły:  BELTAINE oraz GLENDALOUGH. Będzie to niezwykłe zderzenie irlandzkiej i bretońskiej muzyki oraz irlandzkiego tańca na żywo.

Beltaine to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny folkowej.  Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentuje i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością. Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

W 2011 roku Beltaine otrzymał nagrodę „Irish Music Award” w kategorii Top Celtic Rock Band przyznawaną przez American Irish Association.

Glendalough – to najdłużej działający zespół tańca irlandzkiego na Śląsku. Łączą  style taneczne, szukając nowych możliwości wykorzystania tradycyjnego tańca irlandzkiego. Wykonują delikatny taniec w baletkach i widowiskowy step irlandzki, a ich wizytówką są fuzje tańca irlandzkiego z innymi stylami, takimi jak tango argentyńskie, flamenco, taniec ludowy, tribal czy jazz. (występowali m.in. na Sharjah Water Festival w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Öland Celtic Irish Music Festival w Szwecji).

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook