Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dzwięków

Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dzwięków

Szczegóły wydarzenia

Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków


Czwarte spotkanie z muzyką świata w podcieniach Miasta Ogrodów (wcześniej Centrum Kultury Katowice). Wraz z zaproszonymi na festiwal muzykami podróżowaliśmy już na południe Włoch i do krajów basenu Morza Śródziemnego. Teraz czas na nieco mniej spenetrowane zakątki.

Zostajemy w Europie i przenosimy się na alpejskie łąki za sprawą młodych artystów z austriackiej grupy Federspiel. Będą spodnie na szelkach, instrumenty dęte, a nawet jodłowanie! Wszystko jednak z lekkim dystansem i dużym poczuciem humoru.

Ze środka Europy przeskoczymy na daleką północ, na szkocki archipelag Orkeney, skąd wywodzą się artystki tworzące grupę Fara. Trzy porywające skrzypaczki i pianistka. Ten żeński kwartet udowadnia, że na smaganym zimnym atlantyckim wiatrem archipelagu powstaje gorąca muzyka.

Tegoroczny festiwal rozciągnie się na dwa kolejne piątkowe wieczory – 24 czerwca i 1 lipca. Przed każdym z zagranicznych gości wystąpią utalentowani artyści związani z Katowicami i Górnym Śląskiem. Kolejno: Quferau i grupa wokalna ZORA w projekcie Qra oraz Blokowioska.

Gdzie:

  • Katowice Miasto Ogrodów (dawne CKK), pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice

Facebook