Pieśni Szczęścia - Piotr Rubik & Zbigniew Książek

Pieśni Szczęścia - Piotr Rubik & Zbigniew Książek

Sprzedaż zakończona!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 50zł, 60zł, 70zł, 80zł

Szczegóły wydarzenia

Piotr Rubik
PIEŚNI SZCZĘŚCIA

Premiera najnowszego Koncertu Symfonicznego Piotra Rubika do słów Zbigniewa Książka. Wyjątkowe wydarzenie artystyczne z udziałem : Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej.

Gdyby na ziemi pojawili się przypadkowo kosmici, to oglądając telewizję, słuchając radia, czytając prasę czy zaglądając do Internetu, musieliby stwierdzić, że wylądowali w piekle. Czy zniknęło szczęście piękno, dobra wola, przyjaźń i ten odróżniający ludzi od zwierząt głęboki humanizm? Bycie człowiekiem to wielkie wyróżnienie na tle kosmosu, to wielka wiedza, z której oduczyliśmy się czerpać.

Dostaliśmy w prezencie, my ludzie, dar zarezerwowany dla Absolutu – potrafimy s t w a r z a ć życie. Dziewczyna i chłopak, dzięki miłości, rodzą z siebie samych nowego człowieka, nowe istnienie . Nie ma większego cudu we wszechświecie. Kompozytor Piotr Rubik i poeta Zbigniew Książek postanowili przypomnieć nam wszystkim, że w otaczającym nas świecie jest też piękno, jest prawość jest miłość. PIEŚNI SZCZĘŚCIA to hołd złożony wrażliwości , umiejętności odczuwania i temu co najważniejsze – miłości. Jak powiada św. Paweł – Gdybym mówił językami ludzi i Aniołów (…)
a miłości bym nie miał – byłbym niczym.

Dyryguje:
Piotr Rubik

Soliści:
Agnieszka Przekupień
Ewa Prus
Marcin Januszkiewicz
Mateusz Bieryt
Narrator: Zbigniew Książek
Chór pod kierunkiem Alana Urbanka

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook