Zbigniew Wodecki

Zbigniew Wodecki

Wydarzenia:

Zbigniew Wodecki z zespołem - "Zacznij od Bacha" czyli 40 lat na scenie

Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1, Białystok

13.02.2017

Zbigniew Wodecki z zespołem - "Zacznij od Bacha" czyli 40 lat na scenie

Filharmonia Podkarpacka, Chopina 30, Rzeszów

23.02.2017

Zbigniew Wodecki z zespołem

Auditorium Maximum UJ, , Kraków

12.03.2017

Szczegóły wydarzenia

Zbigniew Wodecki z zespołem


"Zacznij od Bacha" czyli 40 lat na scenie


Zbigniew Wodecki rozpoczął swą przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, Zygmuntem Koniecznym, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej.

Jako wokalista zadebiutował w latach 70-ych. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje "Chałupy", "Zacznij od Bacha", "Izolda" czy "Pszczółka Maja". Laureat wielu konkursów i festiwali. Instrumentalista, kompozytor, aranżer. Sam o sobie mówi, że jest "śpiewającym muzykiem". Lista jego osiągnięć muzycznych jest bardzo długa a przecież ciągle nie zamknięta! W ubiegłym roku wydał kolejną płytę "platyNOWA". Marzy także o lansowaniu młodych, zdolnych ludzi, których kreowałby na prawdziwe gwiazdy. Był gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN "Droga do gwiazd"., "Twoja droga do gwiazd" oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu "Taniec z gwiazdami".


Występują:

Zbigniew Wodecki
Zbigniew Stelmasiak - gitara
Mirosław Wiśniewski - bas
Jarosław Zawadzki - klawisze
Paweł Twardoch - perkusja

Legenda polskiej estrady, nierozerwalnie związany z nią już od 40 lat. Wszechstronnie uzdolniony instrumentalista, kompozytor, aranżer. Nieustannie bawi i wzrusza publiczność wielu pokoleń i o różnych gustach muzycznych.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook