Folkowe Granie: Beltaine

Folkowe Granie: Beltaine

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Kazik & Kwartet Proforma, support: Melancholly Hill

Sprzedaż zakończona!

Klub Stodoła, Warszawa

19.01.2017

Ceny biletów:
    - 35zł

Szczegóły wydarzenia

BELTAINE – celtycka muzyka w Starym Klasztorze!

Zapraszamy 12 listopada do klubu muzycznego Stary Klasztor na kolejną odsłonę Folkowego Grania. Tym razem gospodarzem wieczoru będzie dobrze znany wrocławskiej publiczności zespół BELTAINE. Beltaine to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny world music.

Muzyke Beltaine trudno jednoznacznie zdefiniować. Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Wprawdzie główną inspiracją dla muzyków zawsze była szeroko pojęta muzyka tradycyjna (world/celtic), muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentuje i zaciera granice miedzy tradycją, a nowoczesnością. Zespół powstał w 2002 r. w Katowicach, obecnie Beltaine tworzy 7 muzyków.

Grupa wydała 4 albumy studyjne oraz album live będacy muzycznym zapisem trasy koncertowej z gościnnym udziałem harsty Jochena Vogela. Pierwsze trzy studyjne płyty zostały uznane za folkowe wydawnictwa roku w plebiscycie „Wirtualne Gesle”, współorganizowanym przez Polskie Radio. Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook