Gala Noworoczna: "Dziadek do orzechów" w wyk. Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu

Gala Noworoczna: "Dziadek do orzechów" w wyk. Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu

Sprzedaż zakończona!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Chemia + Ohayo

Fabryka Kultury Zgrzyt, Ciechanów

29.04.2017

JazzArt: The Hot 8 Brass Band

Impreza odwołana!

Katowice Miasto Ogrodów (dawne CKK), …

29.04.2017

Uznani na całym świecie artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu wystąpią w klasycznym balecie Piotra Czajkowskiego "Dziadek do orzechów" - to jedno z najważniejszych dzieł rosyjskiego kompozytora i jeden z najbardziej znanych baletów na świecie. Baśniowa tematyka baletu umożliwiła stworzenie naprawdę niezwykłej muzyki i choreografii, z takimi fragmentami, jak słynny Taniec cukrowej wieszczki.
Ceny biletów:
    - 80zł, 70zł

Szczegóły wydarzenia

Gala Noworoczna: "Dziadek do orzechów"
w wyk. Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu


Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na klasyczny balet Piotra Czajkowskiego w wykonaniu uznanych na całym świecie artystów Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu.

„Dziadek do orzechów” to jedno z najważniejszych dzieł Piotra Czajkowskiego i jeden z najbardziej znanych baletów na świecie. Bazę dla libretta stanowiło opowiadanie E.T.A. Hoffmana „Dziadek do orzechów i Król Myszy” w wersji spopularyzowanej przez A. Dumasa ojca.

Małą dziewczynkę, Marie (występującą także jako Klara – w oryginale było to imię jej ulubionej lalki), intryguje niepozorna i nieinteresująca dla innych zabawka – dziadek do orzechów. Wynikiem tej fascynacji jest niesamowity, fantastyczny sen. Marie-Masza śni o tajemniczej wędrówce po kolorowych krajobrazach Krainy Słodyczy, ożywających lalkach, antropomorficznych zwierzętach i roślinach. Baśniowa tematyka baletu umożliwiła stworzenie naprawdę niezwykłej muzyki i choreografii, z takimi fragmentami, jak słynny Taniec cukrowej wieszczki.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook