Smolik & Kev Fox

Smolik & Kev Fox

Wydarzenia:

Smolik/Kev Fox

Palladium, Złota 5/7, Warszawa

04.11.2016

Smolik & Kev Fox

Centrum Dydaktyki AGH, Reymonta 7, Kraków

05.11.2016

FABRYKA MUZYKI NIEZWYKŁEJ: Smolik & Kev Fox

Support: Patrick The Pan

MDK, Szewska 7, Andrychów

25.11.2016

Szczegóły wydarzenia

Smolik & Kev Fox


Smolik i Kev Fox to dwie postaci z dwóch różnych scen - z Polski i z Wysp Brytyjskich - które połączyło zamiłowanie do oryginalnych brzmień. Mają już na swoim koncie wspólne utwory, obecnie pracują nad płytą sygnowaną ich nazwiskami.

Smolik to polski muzyk, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista, dziennikarz radiowy. Od 2011 roku zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej ZPAV w sekcji muzyki rozrywkowej. Zaczynał karierę w Świnoujściu na początku lat 90., grając z miejscowymi muzykami, między innymi w miejscowym jazzowo-bluesowym zespole J.Pies. Po nawiązaniu współpracy z Robertem Gawlińskim grał jako klawiszowiec w zespole Wilki w 1993, z którym występuje do dziś. W latach 1995-2001, gdy zespół zawiesił działalność, nadal współpracował z wokalistą, Robertem Gawlińskim, między innymi przy produkcji jego solowej płyty pt. Solo. W latach 1996-1997 współpracował ze szczecińskim zespołem Hey, a także z jego wokalistką Kasią Nosowską, z którą w 1998 roku nagrał solowy album Milena. W następnych latach współpracował z Nosowską, Gawlińskim i Rodowicz przy ich kolejnych solowych projektach. Współpracował także z Noviką, Kayah, zespołem Myslovitz i Arturem Rojkiem, Miką Urbaniak, Krzysztofem Krawczykiem, Maciejem Cieślakiem, Marią Peszek. Wielokrotnie nominowany i dwukrotny laureat nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii Kompozytor roku w 2003 i 2004. Uhonorowany Paszportem Polityki 2003. Jego album z 2010 roku – „3”, osiągnął status złotej płyty.

Kev Fox to postać szczególnie dobrze znana angielskim i irlandzkim miłośnikom akustycznych dźwięków. Podczas swojego drugiego pobytu w Polsce artysta zauroczył swoją twórczością nie tylko widownię, ale także Smolika, który zaprosił Foxa do współpracy.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook