Sztywny Pal Azji

Sztywny Pal Azji

Wydarzenia:

Sztywny Pal Azji

CKS Mrowisko, Pszczyńska 85, Gliwice

23.02.2017

Sztywny Pal Azji

Lizard King, ul. Mikołaja Kopernika 3, Toruń

24.03.2017

Sztywny Pal Azji

23.02.2017 - 24.03.2017

Szczegóły wydarzenia

Sztywny Pal Azji


Zespół, który graniem na trójmiejskich deptakach przetarł sobie drogę na największe kontrkulturowe polskie festiwale i przeszedł do historii polskiego rocka. Spontaniczny pomysł grupy przyjaciół, by grać razem, przerodził się w zespół w 1986 roku, gdy skład: Jarosław Kisiński, Leszek Nowak, Paweł Nazimek, Janusz Deda i Andrzej Turek, wszedł na scenę Nowohuckiego Centrum Kultury.

Na większe sukcesy nie trzeba było czekać długo. Twórczość grupy, m.in. jej największy hit: „Wieża radości, wieża samotności” oraz „Nasze Reggae”, jeszcze tego samego roku zostały docenione przez publiczność Festiwalu w Jarocinie. Sztywny Pal Azji wracał zresztą na ten słynny festiwal regularnie przez 3 kolejne lata.

Debiutancka płyta „Europa i Azja” (1987) z – jeszcze – gościnnym udziałem Ryszarda Wojciula (Róże Europy) wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodych odbiorców, a utwory ją promujące szybko zagościły na słynnej Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. „Wieża radości…” znalazła się na samym szczycie stawki, a w 2014 roku została uznana, przez słuchaczy, za najważniejszy polski utwór wszech czasów (7. Polski Top Wszech Czasów).

Źródło: Materiały własne

Facebook