Kortez z zespołem

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Kortez

17.03.2017 - 25.03.2017

Ceny biletów:
    - 60zł

Szczegóły wydarzenia

WEST KONCERTY wraz z Królestwem w katowickim Rondzie Sztuki zaprasza na koncert


Kortez z zespołem


19 Października godz. 20:00

bramki do klubu godz. 18:00


Kortez to kompozytor, wokalista, tekściarz, wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego pierwszym oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się EPka “Jazzboy Session EP”, na którą złożyły się trzy piosenki: “Zostań”, “Joe” i “Co Myślisz?”.Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych talentów na naszym rynku. 24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta “Bumerang”, która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i przyjętych płyt w ostatnich latach, która już w połowie grudnia przekroczyła 15 000 szt, a co za tym idzie debiut Korteza uzyskał status Złotej Płyty. Miesiąc po premierze “Bumeranga” Kortez wydał drugą EPkę z trzema utworami: “Od Dawna Już Wiem”, “Ćma Barowa” i “Kominy”. W drugiej połowie stycznia sprzedaż Bumeranga przekroczyła 30 000 egzemplarzy i uzyskała status Platynowej Płyty.

Na początku marca do Korteza i Krzysztofa Domańskiego dołączyli jeszcze Kuba Galiński, Lesław Matecki i Marcin Ułanowski. W tym składzie wyjechali na trasę promującą Bumerang jak i pozostałe utwory z tej sesji zebrane na Minialbumie, który miał premierę 11 marca.

W kwietniu Kortez odebrał Fryderyka w kategorii „Debiut Roku”, a już w czerwcu zgarnął nagrodę imienia Anny Jantar w konkursie debiutów na 53. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

1 października ukaże się dwupłytowy album koncertowy zarejestrowany w Krakowie, w Klubie Studio. Płyta nie trafi do oficjalnej dystrybucji sklepowej i będzie dostępna wyłącznie podczas koncertów Korteza. Będzie można ją nabyć w dwóch formatach: CD + DVD lub 2LP + DVD.

https://www.facebook.com/Kortez-458204217664785/
„Zostań” - https://www.youtube.com/watch?v=mgWGR-g9mFQ
„Od dawna już wiem” - https://www.youtube.com/watch?v=xwcbiveQ6FA
„Wiem, że mnie podglądasz” - https://www.youtube.com/watch?v=1JRD9Syl_Go

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Rondo Sztuki, Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1, Katowice

Facebook