Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Obscure Sphinx

Klub Proxima, Warszawa

29.09.2016

Ceny biletów:
    - 50zł

Szczegóły wydarzenia

ZBIGNIEW WODECKI WITH MITCH & MITCH ORCHESTRA AND CHOIR


Historia tego spotkania jest długa iprosta. Najpierw zupełnie przypadkowo, a potem na specjalne zaproszenie OFF Festivalu, Zbigniew Wodecki i& Mitch & Mitch zwarli szyki, by nieść wieść o Świętym Graalu polskiej muzyki rozrywkowej – zapomnianej płycie z 1976 roku. Płycie w dużej części wymyślonej, zaaranżowanej i nagranej przez Zbigniewa. Piosenki „Rzuć to wszystko co złe”, „Panny mego dziadka” czy „Posłuchaj mnie spokojnie” nigdy nie stały się przebojami, aż do teraz. Dzięki maniakalnym tendencjom Mitchów oraz propozycji nie do odrzucenia wystosowanej przez Program Drugi Polskiego Radia, rozszerzony do 43-osobowej orkiestry skład raz jeszcze pieczołowicie wykonał cały album na dwóch, wyprzedanych na pniu koncertach. Rok po tym wydarzeniu, w maju 2015 roku, światło dzienne ujrzał wspaniały, dokumentujący wspólny występ krążek „1976: A Space Odyssey”.

Podczas 22. Gali Wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2016 ;w Teatrze Polskim, Zbigniew Wodecki oraz Mitch & Mitch Orchestra and Choir zostali nagrodzeni w ;dwóch kategoriach: Album Roku Pop i ;Utwór Roku za piosenkę „Rzuć to wszystko co złe”.

Zbigniew Wodecki rozpoczął swoją przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w latach 70. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje „Zacznij od Bacha”, „Izolda” czy „Chałupy”. Laureat wielu konkursów i festiwali. Instrumentalista, kompozytor, aranżer. Sam o sobie mówi, że jest „śpiewającym muzykiem”. Lista jego osiągnięć muzycznych jest bardzo długa, a przecież ciągle niezamknięta.

Mitch & Mitch to grupa jedyna w swoim rodzaju. Stojący na jej czele Macio Moretti został wyróżniony prestiżową nagrodą Paszportu „Polityki” za „muzyczną osobowość, bezbłędne wyczuwanie konwencji, niebywałą energię na koncertach oraz owocne wysiłki w popularyzowaniu muzycznej alternatywy”. Taki sam jest zresztą cały zespół Mitch & Mitch. Muzycy mówią odważnie: Dość plastiku i tandety, dźwięków z syntezatorów i banalnych melodii. Czas na muzykę z żywą sekcją dętą i analogowymi klawiszami, bogatymi aranżacjami instrumentów akustycznych, przepełnionymi fantazyjnymi kompozycjami. Czas na powrót do lat 50. i 60.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook