HEY

Miejsca imprez:

Mega Club, Katowice | Pokaż pozycję na mapie

16.12.2016 20:00 ul. Żelazna 15 Bilety
Ceny biletów:
    - 50zł /55zł /60zł - stojący (I pula / II pula / III pula)
    - 90zł - siedzący

Szczegóły wydarzenia

HEY


Gorąco zapraszamy na premierowy koncert HEY promujący album BŁYSK HEY jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych od lat wpływający na historię polskiej muzyki.

Od 1992 r. ich twórczość – znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej – szybko zjednały sobie publiczność. Pierwsza płyta Hey’a „Fire” wydana w 1993 r. jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. Przez ponad 20 lat działalności zespół oscyluje między grungem, rockiem alternatywnym aż po elektronikę.

Po swoim dziesiątym studyjnym albumie „Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan” postanowili jeszcze raz zmierzyć się z akustycznymi aranżacjami swoich piosenek i wydali, zarejestrowany w Filharmonii Szczecińskiej, album „Hey w Filharmonii Szczecin”.

Ten album to nie tylko powrót do „Hey MTV Unplugged”, ale także do rodzinnego miasta, w którym powstał HEY. Płyta ukazała się w czerwcu 2015 roku. Natomiast, nowy, studyjny album miał swoją premierę 22 kwietnia br.. Jego tytuł to "BŁYSK", a promują go single "Prędko, prędzej" oraz "Historie" - obydwa utwory dotarły do 1 miejsca legendarnej LP3.

Jeszcze przed ukazaniem się nowego krążka, zespół pokusił się o niezwykły eksperyment, a mianowicie zagrał serię klubowych koncertów "przedBŁYSK", podczas których, publiczność mogła zapoznać się z całym materiałem z nadchodzącej płyty. W lecie Hey pojawił się na kilku festiwalach m.in. Przystanek Woodstock, Gdańsk Dźwiga Muzę, Kraków Live Festival.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: MegaClub

Gdzie:

  • Mega Club, Żelazna 15, Katowice

Facebook