Winter Reggae - Koncert Finałowy: Maleo Reggae Rockers, Tabu, Konopians, Jafia i inni

Winter Reggae - Koncert Finałowy: Maleo Reggae Rockers, Tabu, Konopians, Jafia i inni

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Świąteczna Atmasfera: Golec uOrkiestra - Kolędy i Pastorałki

Sprzedaż zakończona!

Atlas Arena, Łódź

20.01.2017

10. urodziny zespołu BETHEL - Before Party: PAIHIVO ; BIO KOSMOS MEGA SOUND SYSTEM

Klub Muzyczny Stary Klasztor, Wrocław, …

20.01.2017 - 21.01.2017

Ceny biletów:
    - 35zł - w przedsprzedaży
    - 45zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Koncert finałowy tegorocznego WINTER REGGAE

JAFIA
Jafia to ikona polskiej sceny reggae. Zespół do 2014 roku funkcjonował pod nazwą Jafia Namuel. Grupa powstała w Pile w 1994 roku i od tego czasu zagrała setki koncertów i wydała cztery albumy. Wokalista Dawid Portasz razem z Krystianem „K-Jah” Walczakiem, młodym polskim producentem, powołali nowy projekt o nazwie Rastasize i wydali płytę “Day by day”, która jest jedną z najlepszych płyt reggae wydanych w naszym kraju.

MALEO REGGAE ROCKERS
W1997 roku Maleo zakłada Maleo Reggae Rockers. Po roku pracy w lutym 1998 ukazuje się pierwsza płyta pt. „ZaZuZi”. Darek zaprosił do współpracy znakomitych muzyków. Album wypełnia muzyka reggae z elementami folkloru. Płyta stała się dla Maleo okazją do powrotu do źródeł, do muzyki której zawsze słuchał, którą zawsze grał. Zespół zaczął intensywnie koncertować, grając mnóstwo imprez zarówno w Polsce jaki i za granicami. W 2006 roku nakładem Universal Music Polska ukazuje się kolejna płyta zespołu zatytułowana „ReggaeMova”, która zebrała niezwykle pochlebne opinie. Jako pierwszy zespół reggae w Polsce MRR brał udział w trasie koncertowej Lato z Radiem, grając 20 koncertów w różnych częściach Polski. Zespół uczestniczył również w koncertach upamiętniających Powstanie Warszawskie : „Pamiętamy 44- Gajcy”, „Warszawskie Dzieci” oraz koncertach poświęconych walce o demokrację na Białorusi – „Solidarni z Białorusią”. Latem 2009 ukazała się trzecie płyta zespołu Maleo Reggae Rockers „Addis Abeba” , za którą zespół otrzymał nominację do „Fryderyka” i „Superjedynki”. Latem 2010 grupa zagrała na największym festiwalu reggae w Europie : Rototom Sunsplash w Hiszpanii, a pod koniec roku do sklepów trafiła kolejna płyta koncertowa: “Maleo Reggae Rockers & Goście – XVI Przystanek Woodstock”. Początek 2011 roku to seria koncertów klubowych, a następnie powrót do sali prób i rozpoczęcie prac nad nową płytą. Efektem długi muzycznych sesji jest płyta „Rzeka Dzieciństwa” , która swoją premierę miała 01 lipca 2011 i na który składają się jego autorskie wersje piosenek największych polskich muzycznych mistrzów wszechczasów – Niemena, Grechuty, Nalepy, Krajewskiego i innych. W 2013 roku ukazuje się płyta „Revolution!” ugruntowując pozycje grupy na polskiej scenie. Najnowszy album „Wake up” to powrót do korzennego reggae.

TABU
Najbardziej znana śląska załoga reggae. Powstali w 2003 roku i szybko, za sprawa przebojowego albumu „Jednosłowo” zawładnęli sercami nie tylko reggae publiczności. Wielokrotnie nagradzani m.in. jako zespół roku w plebiscycie branżowego czasopisma Free Colours, co roku przemierzają setki kilometrów, grając koncerty w kraju i za granicą. Ich dyskografie uzupełniają jeszcze trzy albumy studyjne ( „Salut”, „Endorfina” i „Meteory” i jeden koncertowy z Przystanku Woodstock. Muzyka Tabu z początku bardzo korzenna z czasem zaczęła ewoluować i zahaczać o inne rejony muzyczne, co nie przeszkadza im w zapełnianiu sal na każdym koncercie!

KONOPIANS
Historia zespołu zaczyna się w 1996 roku w Czeladzi. Wydali trzy albumy studyjne. Muzyka KoNoPiAnS, przez członków formacji określana mianem old school reggae, nawiązuje stylistycznie do jamajskich gatunków początku lat sześćdziesiątych, takich jak ska, rocksteady, skinhead reggae. Ich koncerty to eksplozja pozytywnych rytmów!

SHASHAMANE
Shashamane to miasto, a zarazem rastafariańska wspólnota gdzieś w środku dalekiej Etiopii. Jednak to również grupa ludzi, która postanowiła tu, na Śląsku, przypomnieć o korzennym brzmieniu reggae. Wspólnota , która bez presji i nacisku koncentruje uwagę na fascynacji rytmem i pulsem muzyki jamajskiej . Zespół Shasamane, jest spotkaniem osób z pasją, które brały udział w takich projektach, jak m.in.: JaHoo, Dread Lion, Lion Vibrations. Właśnie rozpoczęła się nowa historia… Zespół swój pierwszy koncert zagra na festiwalu Winter Reggae!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook