Krystyna Prońko

Krystyna Prońko

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 149zł, 79zł, 69zł

Szczegóły wydarzenia

Krystyna Prońko

Koncert Krystyny Prońko, jednej z najwybitniejszych arystek polskiej estrady w stylowym Hotelu Lenart w Wieliczce. Krystyna Prońko posiada doskonałe warunki głosowe oraz wysoką kulturę muzyczną, dzięki czemu jako jedna z nielicznych artystek z powodzeniem łączy ambitną muzyką z oryginalnymi tekstami.

Krystyna Prońko zaczynała w zespole  Relaks,potem nagrodzono ją na festiwalach w Opolu i Lublinie za utwory: „Po co ci to chłopcze” oraz „Umarłe krajobrazy”. Jednym z jej najbardziej znanych przebojów jest piosenka „Jesteś lekiem na całe zło”.

Absolwentka wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, występowała w Dreźnie, Sopocie i Castlebar i była wielokrotnie nagradzana. Pojawiała się również na festiwalach jazzowych m.in. Jazz Jamboree i Praski Festiwal Jazzowy. Serca publiczności skradła takimi utworami jak: „Papierowe ptaki”, „Bożek gorzelny”, „Małe tęsknoty” i „Modlitwa o miłość prawdziwą”.

Oprócz działalności estradowej zajmowała się publicystyką muzyczną, brała udział w audycjach radiowych, wykładała na wyższych uczelniach. Zagrała główną rolę w rock operze „3400 lat po Ikarze”. W 1998 roku ukazała się jej płyta „Złość” na której znalazły się takie utwory jak: „10 w skali Beauforta”, „Księżycowa noc” i „ Ty wiesz najlepiej”. Najnowszy album wydany w 2006 roku nosił tytuł „Jestem po prostu”, zaś rok później ukazał się album zawierający największe przeboje artystki zatytułowany „Poranne łzy i inne tęsknoty”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook