B.B.King Tribute Guitar Summit - Rekordowe Jam Session

B.B.King Tribute Guitar Summit - Rekordowe Jam Session

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

The Heaven And Hell Tour

Klub U Bazyla, Poznań

25.04.2017

Dżem

Zmiana miejsca i daty imprezy!

MTP, Poznań

25.04.2017

Ceny biletów:
    - 15zł - stojący
    - 30zł - siedzący

Szczegóły wydarzenia

B.B.KING TRIBUTE GUITAR SUMMIT w przeddzień Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu!

30 kwietnia 2016 roku, w dniu poprzedzającym wielkie gitarowe święto związane z biciem Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu, zapraszamy na niezwykły koncert do Starego Klasztoru. Znani w kraju i za granicą muzycy bluesowi zagrają utwory B.B.Kinga – Króla Bluesa, by uczcić pamięć wielkiego gitarzysty w rok po jego śmierci. Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć największe przeboje oraz mniej znane kompozycje B.B. Kinga ze wspólnej płyty polskich muzyków nagranej z inicjatywy Dr Bluesa: B.B. King Tribute – w hołdzie Królowi Bluesa.

W setliście projektu znajdziemy utwory, które w swojej karierze wykonał B.B.King.. Są to nie tylko najbardziej znane utwory z jego repertuaru, spopularyzowane i wykonywane przez kilka dekad, jak na przykład: „Let The Good Times Roll”, „Rock Me”, „How Blue Can You Get”, czy nagrodzony Grammy – „Thrill Is Gone”, ale także mniej znane kompozycje, które choć równie piękne, są często już zapomniane: „Beautician Blues”, „Night Life”, „I’m Moving On”, „Peace To The World” i inne. Patronem medialnym koncertu jest Polskie Stowarzyszenie Bluesowe.

W koncercie „Dr Blues w hołdzie Królowi Bluesa” wystąpią:
Dr Blues /Krzysztof Rybarczyk/ - vocal, guitar
Tomasz Orłowski - trumpet
Karol Wieczorek - tenor sax
Piotr Świętoniowski - keyboards
Piotr Michalak - keyboards
Andrzej Stagraczyński - bass
Mariusz "Bobek" Bobkowski - perkusjonalia
Bartek Niebielecki - drums II

oraz gościnnie:
Leszek Cichoński - guitar
Jacek Jaguś - guitar, vocal
Bartek Miarka - guitar
Marek Napiórkowski – guitar
+ niespodzianki

Po koncercie, tradycyjnie już, zapraszamy na wspólne granie w ramach Rekordowego Jam Session. Będzie to ostatnia szansa na przegranie utworów, które wykonamy razem 1 maja na wrocławskim Rynku. Utwory B.B.Kinga są przez was często nominowane do listy Gitarowych Przebojów Wszech Czasów, którą  tworzymy na facebookowym fanpageu Gitarowego Rekordu Guinnessa.
Gorąco zapraszamy na koncert i do wspólnego grania, a dzień później prosto na wrocławski Rynek, by ponownie pobić Gitarowy Rekord Guinnessa!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook