Blues Pills - Katowice

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Blues Pills

Klub Alibi, Wrocław, Mega Club, Katowice

23.08.2016 - 24.08.2016

+ support: Rust
Ceny biletów:
    - 75zł - w przedsprzedaży
    - 85zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Blues Pills


Knock Out Productions i Core-poration z przyjemnością informują: amerykańsko-francusko-szwedzka formacja Blues Pills przyjedzie do Polski na dwa koncerty.

Zespół rewelacja zaprezentuje swój retrorockowy rytuał 23 sierpnia we wrocławskim Alibi oraz 24 sierpnia w katowickim MegaClubie.

BP aktualnie przygotowują się do wydanie nowego albumu – „Lady in Gold”. Druga płyta Blues Pills będzie mieć swoją premierę 5 sierpnia. Można się spodziewać, że duża część setlisty zespołu na zbliżającej się trasie będzie składać się z utworów właśnie z tego albumu.


BLUES PILLS (Szwecja, Stany Zjednoczone, Francja) hard rock, psychodeliczny rock, blues rock:

Kiedy przyjechali do Polski wiosną 2015 roku, zachwycili swoimi koncertami licznie przybyłą publikę. Promowali wtedy debiutancki album „Blues Pills”, który w Niemczech dotarł do czwartego miejsca regularnego notowania płyt, czyli innymi słowy, osiągnął naprawdę duży sukces. Sukces, którego można było oczekiwać, słuchając zapowiadającej go piosenki „High Class Woman”. Wyglądająca jak przeniesiona z festiwalu Woodstock do współczesności, olśniewająca zarówno urodą, jak i głosem młodziutka Szwedka Elin Larsson oraz jej współtowarzysze, Dorian Sorriaux (gitary), Zack Anderson (gitara basowa) i rodak Elin, perkusista André Kvarnström, obiecali, że do nas wrócą i słowa dotrzymali.

Blues Pills wracają nie tylko dlatego, że polubili u nas grać, choć to również, lecz przede wszystkim z powodu premiery drugiej płyty, „Lady In Gold” (premiera w sierpniu 2016). Stylistycznie kontynuującą to, co znamy z jedynki, czyli dają nam w prezencie miks inspiracji dokonaniami Jimiego Hendrixa, Led Zeppelin, Cream, wczesnego Fleetwood Mac, Spencer Davis Group, Shocking Blue, Jamesa Browna. Okładka płyty „Lady In Gold” to ponownie dzieło Holenderki Marijke Koger-Dunham, która ma na koncie współpracę The Beatles i Cream. Brzmienie międzynarodowa ekipa muzyczna też powierzyła sprawdzonemu specjaliście, Donowi Alsterbergowi (m.in. Graveyard). Kto kocha granie w starym stylu, uwielbia rocka lat 60. i 70. będzie zachwycony tym, czego doświadczy.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Mega Club, Żelazna 15, Katowice

Facebook