John Scofield Quartet "Country For Old Men"

John Scofield Quartet "Country For Old Men"

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

The Janoskians

Klub Kwadrat, Kraków

28.10.2016

Ceny biletów:
    - 80zł, 60zł

Szczegóły wydarzenia

Jazz i Okolice


John Scofield Quartet - "Country for old men"


support: BlackBird


John Scofield otrzymał w 2016 roku prestiżową nagrodę amerykańskiego przemysłu muzycznego GRAMMY w kategorii: Najlepszy Jazzowy Album Instrumentalny.


John Scofield należy dziś do ścisłej czołówki najważniejszych gitarzystów w świecie jazzu, bluesa i muzyki funky. Cechują go: wybitny kunszt instrumentalny oraz niespotykana elastyczność repertuarowa (gitarzysta nie stroni od nowych brzmień, a nawet rockowych riffów - zawsze jednak solidnie osadzonych w jazzowej i bluesowej harmonii), które stanowią o sukcesie komercyjnym bez utraty wartości czysto artystycznych jego muzyki. John Scofild to muzyk niezwykle zasłużony dla historii amerykańskiego jazzu.


Jego doskonała gitarowa technika, feeling i od pierwszego dźwięku rozpoznawalne brzmienie gitary nawiązuje do różnorodnych nurtów amerykańskiej tradycji, a muzyka którą tworzy, od wielu lat łączy pokolenia melomanów, nie tylko samego jazzu ale także bluesa, rocka, muzyki soul i gospel.


Scofield to gitarzysta i kompozytor tworzący najwspanialsze albumy współczesnego jazzu, który współpracował z najwybitniejszymi osobowościami muzyki improwizowanej, min. takimi jak: Miles Davis, George Duke, Chick Corea, Gary Burton, Charles Mingus, Ron Carter, Zbigniew Seifert, Joe Lovano, Jack De Johnette, Larry Coryell, Bill Frisell, Mike Stern, Pat Metheny, Gerry Mulligan, Chet Baker, Billy Cobham, McCoy Tyner, Marc Johnson, Herbie Hancock, Michael Breacker, Brad Mehldau, Dave Holland, Al Foster, Joe Henderson, Charlie Haden, Jack DeJohnette i wieloma innymi.


www.johnscofield.com

John Scofield Quartet:
John Scofield - gitara
Larry Goldings - organy, fortepian
Steve Swallow - kontrabas
Bill Stewart - perkusja


BlackBird czerpie inspiracje zarówno z twórczości pierwszoplanowych postaci światowej sceny muzycznej jak Keith Jarrett, Tomasz Stanko, Marcus Miller czy Miles Davis, jak również z prac nowego pokolenia reprezentowanego przez Roberta Glaspera i Christiana Scotta. Jednak ten założony w 2012 kwintet zdecydowanie stawia na świeżość brzmienia, z niespotykaną precyzją aranżuje własne, autorskie kompozycje trzymając się z dala od powtarzanych w nieskończoność standardów.

W ich twórczości zagłębiającej się w bogaty nurt jazzu, jazz-rocka, rocka i fusion nieustannie przenikają na powierzchnie charakter i bogactwo doświadczeń członków zespołu. Liryka amerykańskiego mainstreamu staje w opozycji do ostrej sekcji rytmicznej, noszącej w sobie potężny ładunek energii. Słowiańska dusza daje o sobie znać w nieokiełznanych improwizacjach, w których muzycy dają świadectwo swojej wirtuozerii, a całość spowita jest w mrocznych, tchnących chłodem wariacjach, bliskich skandynawskiemu brzmieniu nu-jazzu.

Świeże. Oryginalne. Inspirujące.


BlackBird:
Michał Walczak - gitara
Michał Rorat - fortepian
Paweł Surman - trąbka
Bartek Bednarek - gitara basowa
Frank Parker - perkusja

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Strona internetowa: http://jazziokolice.com/

Facebook