Wiedeńczycy z Sinfoniettą: Benjamin Schmid, Sinfonietta Cracovia

Miejsca imprez:

Ceny biletów:
  - 20zł - ulgowy
  - 30zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Wiedeńczycy z Sinfoniettą: Benjamin Schmid, Sinfonietta Cracovia


Muzyczne fusion, czyli Wiedeńczycy z Sinfoniettą. Benjamin Schmid i Sinfonietta Cracovia w Sukiennicach

Od Mendelssohna po jazzową podróż dookoła świata: już w niedzielę 5 lutego krakowscy słuchacze będą mogli świętować wielki powrót cyklu Wiedeńczycy z Sinfoniettą, w ramach którego ensemble Jurka Dybała podejmuje gości będących najznakomitszymi reprezentantami wiedeńskiej sceny muzycznej.

Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia współpracowała już z wiedeńskimi artystami tej miary, co Rainer Honeck koncertmistrz słynnej orkiestry Filharmoników Wiedeńskich, czy Stefan Vladar doskonały pianista i główny dyrygent prestiżowej WienerKammerOrchester. Tym razem Sinfonietta Sinfonietta wystąpi z BenjaminemSchmidem światowej sławy austriackim wirtuozem skrzypiec. Schmid na stałe związany z rodzinnym miastem Mozarta, Salzburgiem urodził się i wykształcił w Wiedniu. Do historii przeszły jego występy z orkiestrą Filharmoników Wiedeńskich pod batutą tak znakomitych dyrygentów jak Seiji Ozawa czy Valery Gergiev słynny Sommernachtskonzert w wiedeńskim pałacu Schönbrunn z jego udziałem, prowadzony przez tego Gergieva, zgromadził przeszło stotysięczną publiczność i był transmitowany na całym świecie.

W trakcie koncertu usłyszymy X Symfonię h-moll oraz Koncert skrzypcowy d-moll Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego; Schmid wykona również dedykowany mu utwór Valentina's Air Floriana Willeitnera. Punktem kulminacyjnym programu będzie jazzowa kompozycja Metropoles Suite autorstwa współczesnego austriackiego kompozytora Herberta Bergera. Berger łączy tu kilka światów, a całość pełna jest fascynujących harmonii, form i dźwięków ‒ i doskonale wyraża moje zamiłowanie do jazzowych opracowań. Nie zabraknie również improwizacji! ‒ zapowiada Schmid.

Przed nami prawdziwa feeria muzycznych barw w ‒ jak przystało na cykl Wiedeńczycy z Sinfoniettą ‒ gwiazdorskiej obsadzie. 5 lutego, Sukiennice, godzina 19:30 ‒ nie może tam Państwa zabraknąć!


WYKONAWCY

 • Benjamin Schmid ‒ skrzypce
 • Sinfonietta Cracovia

PROGRAM

 • F. Mendelssohn-Bartholdy – X Symfonia h-moll
 • F. Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy d-moll
 • F. Willeitner ‒  Valentina's Air
 • H. Berger ‒ Metropoles Suite

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

 • Galeria Sztuki Polskiej XIX, Kraków, Rynek Główny 3, Kraków

Facebook