L.U.C & Rebel Babel Ensemble

L.U.C & Rebel Babel Ensemble

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Into The Abyss Festival

Klub Alibi, Wrocław, Klub Pralnia, …

09.12.2016 - 10.12.2016

Ceny biletów:
    - 45zł - w przedsprzedaży
    - 55zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Poetyka rapu z siłą orkiestry dętej w Starym Klasztorze!


L.U.C.& Rebel Babel Ensemble


Dzień po premierze płyty L.U.C & REBEL BABEL ENSEMBLE zapraszamy do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert promujący to niezwykłe wydawnictwo.

L.U.C wystąpi z eksperymentalnym, nieograniczonym Big Bandem REBEL BABEL ENSEMBLE, którego podstawą są hip-hopowo - folkowe partytury wykonywane przez różne lokalne orkiestry dęte na kolejnych koncertach i performensach w całej Europie.

W tym szalonym, niezwykle głośnym i energetycznym projekcie wzięło udział już kilkunastu raperów (Grubson, Joka, Mesajah, Małpa, Bisz, Hades, Wena - Polska, Promoe - Szwecja, Rapsusklei - Hiszpania, Woyza - Galicja) i ponad pół tysiąca muzyków brassowych z różnych krajów starego kontynentu.

Trzonem nowatorskiego projektu jest laureat wielu nagród kulturalnych L.U.C wraz z duńskim performerem i kompozytorem Janem Feat'em, który odpowiada za kompozycje orkiestry. Koncerty tego projektu łączą różne środowiska muzyków, raperów i kompozytorów z odległych regionów kreując kulturowy dialog. Artyści promują pokój i miłość eksponując uroki odmiennych brzmień i języków. Rebel Babel zaskakuje i niesie do społeczeństwa pozytywne wibracje także poprzez liczne happaningi i performensy, w których można poczuć z bliska przyjemny tembr żywego podmuchu.

Orkiestra grała już np. pod dyrygenturą ruchomych schodów barcelońskiego metra, na jednym z madryckich skrzyżowań wykonywała koncert na orkiestrę i klaksony samochodowe, w Toruniu połączyła naraz 10 orkiestr z 3 województw, a na krakowskiej Tauron Arena przy okazji zamknięcia Mistrzostw Europy w piłce ręcznej wykonała symfonię z tysiącami kibiców grającymi na trąbkach stadionowych.

Również w Starym Klasztorze szykuje się niezwykłe wydarzenie, które ma szansę przejść do muzycznej historii Wrocławia.

Projekt powstał pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Sala Gotycka, Purkyniego 1, Wrocław

Facebook