Klezmafour

Klezmafour

Miejsca imprez:

Ceny biletów:
    - 20zł

Szczegóły wydarzenia

Klezmafour – koncert


Klezmafour to zespół rozpięty pomiędzy Lublinem, Białymstokiem i Warszawą i właśnie z klezmerskiej tradycji tych regionów czerpie swoje inspiracje. Podchodzi do nich jednak w sposób zupełnie nowatorski, z rockową energią i bałkańskim szaleństwem. Zespół jest laureatem dwóch nagród niezwykle prestiżowego Internatonal Jewish Music Festval 2010 w Amsterdamie, występował na licznych festiwalach w Polsce i zagranicą, odbywał trasy koncertowe po całym świecie, a płytę wydał w słynnym Karrot Kommando.

Muzyka Klezmafour to folkowy wehikuł na turbodoładowaniu, którym chłopaki przemierzają muzyczny świat, czerpiąc z niego wszystko, co dobre, ciekawe i zaskakujące. Startują z Polski, ale wyraźnie ciągnie ich na wschód. Odwiedzają Rumunię, Bułgarię, Turcję, Syrię i Indie, w międzyczasie relaksując się nawet na Jamajce. Brzmienie tradycyjnych instrumentów doprawiają dużą dawką elektroniki, co w połączeniu z ich koncertową energią daje mieszankę wybuchową. A skrzypek poza graniem i skakaniem zaczął śpiewać!

Andrzej Czapliński – skrzypce/wokal, Wojciech Czapliński – klarnet, Rafał Grząka – akordeon, Kamil Siciak – perkusja, Gabriel Tomczuk – kontrabas

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub Studencki Żaczek, Aleja 3 Maja 5, Kraków

Facebook