Monasterium, Mayhayron, Gallileous, Stonerror

Monasterium, Mayhayron, Gallileous, Stonerror

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

AmenRa

Klub Firlej, Wrocław

21.02.2017

Natalia Przybysz & Raphael Rogiński

Klub Muzyczny Stary Klasztor, Wrocław

21.02.2017

Ceny biletów:
    - 15zł - w przedsprzedaży
    - 20zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

MONASTERIUM, MAYHAYRON, GALLILEOUS, STONERROR


Stonerror

Zespół Stonerror powstał w 2015 r. w Krakowie. Tworzą go: Jarosław Daniel (gitara), Jacek Malczewski (bas), Łukasz Mazur (śpiew) i Maciej Ołownia (bębny). Stonerror gra psychodeliczny stonerpunk, łączący ciężkie, brudne riffy z transowymi, plemiennymi rytmami i ekspresyjnym śpiewem. Anglojęzyczne teksty nawiązują do symboliki Starego Testamentu oraz klasyki literatury i filmu. Debiutancka EP zespołu pt. Rattlesnake Moan (2016) została wydana w oficynie My Shit In Your Coffee należącej do Macieja Cieślaka z zespołu Ścianka. Płyta została zarejestrowana na żywo podczas koncertu w klubie Piękny Pies. Zrealizował ją i zmiksował w 3AKRAM Studio Robert „Nasti” Nastal, znany ze współpracy z takimi artystami, jak Hey, Püdelsi, De Press, Homo Twist, Maciej Maleńczuk czy Inkwizycja. Masteringiem zajęło się Studio AS One.


Gallileous

Gallileous – od wielu lat silnie związany z polską sceną doom metalową obecnie kieruje swoje aspiracje w stronę space rocka, hard proga czy psychodelicznego rocka lat 70-tych co odzwierciedla się w recenzjach dwóch ostatnich albumów. Z nową wokalistką kosmiczni pielgrzymi eksplorują kolejne lata świetlne czasoprzestrzeni kontynuując swoje kosmiczne wątki liryczne. Koncertując Gallileous promuje nadchodzący album Stereotrip. Obniżony strój gitar oraz brak wykorzystania klawiszy potęguje gitarowe brzmienie co w połączeniu ze znacznie szybszymi tempami tworzy potężny ładunek wybuchowy. Przygotujcie się na potężny Dźwiękowy Grom!


Monasterium (epic/doom heavy metal)

Muzyka Monasterium to nowe spojrzenie na metalową klasykę spod znaku Candlemass, Black Sabbath czy wczesnego Manowar. W 2016 roku nakładem greckiej wytwórni No Remorse Records ukazał się ich debiutancki album Monasterium. Obecnie zespół promuje wydany materiał zbierając entuzjastyczne recenzje w polskich oraz zagranicznych magazynach, portalach i programach muzycznych. W drugiej połowie roku Monasterium zagra mini trasę po Polsce oraz pojawi się w składzie zagranicznych festiwali (Malta Doom Metal Festival, Doom Over Vienna).


Mayhayron

MAYHAYRON – krakowski zespół heavy metalowy założony na przełomie 1999 i 2000 roku przez dwóch gitarzystów Maćka Grelę i Michała Gackowskiego. Przez pierwsze miesiące powstają zarysy pierwszych kompozycji, opracowywane są pierwsze covery i klaruje się reszta składu: Andrzej Sadowski – bas, Bartek Chyży – gary, Tomek „Harry” Ciechański - wokale. W połowie 2001 roku Harrego zastępuje Staszek Wysopal, który zostaje z zespołem na następne parę lat i z powodzeniem radzi sobie ze stanowiskiem frontmana. Harry pozostaje u boku kapeli jako główny tekściarz. Pierwsze lata Mayhayron to liczne koncerty w róznych miejscach Polski. W lutym 2004 roku ukazuje się pierwsze demo Metal Spirit, które zostaje ciepło przyjęte w metalowym światku. Pierwsza płyta zespołu ukazuje się na początku 2006 roku. Wydany własnym sumptem materiał nosi tytuł Still Want It Heavy i znów spotyka się z całkiem miłym przyjęciem wśród publiczności i krytyków. Rok 2007 przynosi pierwsze od lat zmiany personalne w zespole, odchodzi Bartek, a parę miesięcy po nim Staszek, zostają zastąpieni przez perkusistę Patryka Jawora oraz Olka „Merina” Skałkę śpiewającego w młodej krakowskiej kapeli Stormcaster. Aktualnie Mayhayron przygotowuje materiał na nowy album, którego nagranie planowane jest w niedalekiej przyszłości. Przez wszystkie lata stylistyka zespołu nie zmieniła się. Wciąż jest to stare heavy nieco doprawione thrashem.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Zaścianek, Rostafińskiego 4, Kraków

Facebook