FEEL 10 lat

FEEL 10 lat

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Sabaton, Accept, Twilight Force

28.02.2017 - 03.03.2017

Varius Manx & Kasia Stankiewicz

28.02.2017 - 12.03.2017

Ceny biletów:
    - 20zł - ulgowy (dzieci, studenci, posiadacze Karty Seniora)
    - 30zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Feel. 10 lat


Piotr Kupicha / Michał Nowak / Łukasz Kożuch/ Michał Opaliński


Katowicki kwartet FEEL powstał w roku 2005, założony przez wokalistę, kompozytora, autora tekstów i gitarzystę Piotra Kupichę. Oprócz niego zespół tworzą: Michał Nowak (basista), Łukasz Kożuch (keyboardzista) oraz Michał Opaliński (perkusista) i w takim niezmiennym składzie komponują razem do dnia dzisiejszego.

Początkowo tworzyli pod szyldem Q2, następnie Q3, Q4, a nawet Kupicha Band. Ostatecznie zespół przyjął nazwę FEEL. Muzycznie oscylują pomiędzy rockiem a popem. Grupa zadebiutowała w roku 2007 singlem: A gdy jest już ciemno. Utwór został zauważony przez dziennikarzy muzycznych, dzięki czemu usłyszano ją m. in. w Radio Zet, RMF FM, Radio ESKA. Z tym utworem zaprezentowali się na 44. Międzynarodowym Festiwalu w Sopocie i wywalczyli Bursztynowego Słowika oraz Słowika Publiczności.

Pierwszy krążek zespołu zatytułowany po prostu Feel wydany został przez EMI MUSIC Poland w 2007 roku. Album sprzedał się w nakładzie ponad 300 tys. egzemplarzy i uzyskał status diamentowej płyty

Feel 2 – drugi album zespołu wydano w 2009 roku. Już w pierwszym dniu swej premiery osiągnął status złotej płyty, a w kolejnych miesiącach od ukazania się w sprzedaży pokrył się platyną. Singlem promującym album został utwór Pokaż mi niebo. Do owego kawałka został nakręcony teledysk, w którym gościnnie wystąpił Andrzej Grabowski. Klip zrealizowano w katowickiej dzielnicy Nikszowiec. Kolejny wideoklip powstał do piosenki

No kochaj mnie, gdzie został nakręcony na planie polskiego serialu Tancerze. Na płycie znajduje się 12 kompozycji w tym utwór pt. Tylko powiedz czego chcesz, w którym gościnnie wystąpił Sebastian Riedel.

W 2013 roku powstał utwór Poczuj To, który dotarł do czołowych miejsc list przebojów. Zespół zdobył dużą ilość nagród i wyróżnień. Należy tutaj wymienić: statuetkę Złote Dzioby wręczoną przez Elżbietę Zapendowską w kategorii „ odkrycie roku”. Następnie Feel został nagrodzony Telekamerą w kategorii „muzyka”. Kolejno był Fryderyk, cztery Super Jedynki Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Grupa jest również laureatem Eska Music Awards -7 nagród w różnych kategoriach, Mikrofonów Popcornu 2008, Viva Comet 2008, MTV Europe Music Awards. W 2014 roku na Festiwalu w Opolu zespół zdobył Super Jedynkę w kategorii Super Zespół.

Formacja Piotra Kupichy to jedna z wiodących zespołów na polskim rynku muzycznym. Zespół ma na swoim koncie wiele tras koncertowych. 18 października 2011 do sklepów muzycznych trafił nowy krążek zespołu Feel. Wydawnictwo zatytułowane Feel 3 zawierało 10 nowych utworów w tym Weekend (utwór pojawił się w filmie Cezarego Pazury o tym samym tytule). Dodatkowo na płycie znalazły się też dwa utwory bonusowe - Więcej jeśli się da (piosenka z serialu Rodzinka.pl) oraz Zwycięstwa smak w wersji nagranej z gościnnym udziałem 16 członków zwycięskiej ekipy Piotra Kupichy z programu Bitwa na głosy.

W tym roku zespół obchodzi 10-lecie istnienia na polskiej scenie muzycznej, z tej okazji zespół wyda płytę Feel.The best. Na płycie, która jesienią będzie miała swoją premierę, znajdziemy najpopularniejsze hity zespołu oraz kilka nowych utworów, w tym oczywiście singiel Swoje szczęście znam, który bardzo szybko podbił muzyczne listy przebojów i stał się hitem tegorocznego lata. Największe przeboje będą uszlachetnione towarzystwem smyków z kwartetu smyczkowego Silesian Art Collective.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook