Dub Inc.

Dub Inc.

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

JazzArt: Bal de Papanosh - bal jazzowy

Drzwi Zwane Koniem, Katowice

30.04.2017

Gitarowy Rekord Guinnessa + 3-majówka 2017

Hala Stulecia, Wrocław

01.05.2017 - 03.05.2017

4 grudnia legendarni Francuzi z Dub Inc. powrócą do Wrocławia po kilku latach nieobecności i zagrają w klubie Stary Klasztor!
Ceny biletów:
    - 50zł - w przedsprzedaży
    - 55zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Dub Inc.


Jeden z najlepszych zespołów reggae na naszym kontynencie zapisał się w pamięci wrocławskiej publiczności znakomitymi występami w 2011 i 2012 roku. To wydarzenie, którego nie można przegapić!

Barwny kolektyw Dub Inc. (wcześniej występujący jako Dub Incorporation) powstał w 1997 w Saint-Étienne. Doświadczenia muzyczne i inspiracje członków ekipy są bogate i różnorodne, co zaowocowało niezwykle oryginalnym brzmieniem i swobodą poruszania się po różnych, czasem bardzo odległych gatunkach muzycznych.

Tradycyjne wschodnie rytmy i melodie mieszają się z soczystym reggae, nowoczesnym hip-hopem i electro dubem. W maju 1999 ukazał się ich debiutancki album „Dub Inc. 1.1” i zespół niemal od razu zyskał lokalną popularność. Dwa lata później Dub Inc. jeszcze jako Dub Incorporation wydali kolejną, bardzo dobrze przyjętą płytą płytę „Version 1.2.”. Od tej pory zespół zaczął grać trasy i zdobywać reputację doskonałej koncertowej grupy. Prawdziwa sława przyszła wraz z wydanym w 2003 roku nakładem Productions Spéciales albumem „Diversité”. Dzięki doskonałym koncertom i międzynarodowej renomie Dub Inc. mogli na swoją następną płytę „Dans le décor” zaprosić czołowych wokalistów reggae - Lyricsona, Omara Perry’ego i David Hindsa ze Steel Pulse. Producentem albumu był Sam Clayton, odpowiedzialny za wiele klasycznych albumów (m.in. Steel Pulse i Brain Damage).

Po wielu wyprzedanych trasach koncertowych (m.in. razem z Culcha Candela we Francji oraz Niemczech), w 2006 roku zespół wydał album live, również w wersji z koncertowym DVD. Dub Inc. potwierdził nim swoją klasę jako profesjonalnej i niezwykle żywiołowej formacji doskonale łączącej klasykę reggae z dancehallem. Charakterystyczną cechą ich stylu jest sceniczny dialog dwóch kontrastujących i świetnie uzupełniających się wokalistów - Hakima "Bouchkoura" Meridji i Auréliena "Komlana" Zohou. Ich koncerty to istny dynamit. Nawet we Francji, gdzie poziom sceny reggae jest bardzo wysoki, ich gwiazda świeci wyjątkowo jasnym światłem.

Dub Inc. pojawili się po raz pierwszy w 2007 roku. Pozostawili po sobie niezatarte wrażenia i w ciągu jednego dnia stali się w Polsce gwiazdą. O tym, jak gorąco będzie na ich występie 4 grudnia w Starym Klasztorze zaświadczyć może ostatnie wydawnictwo Dub Inc. - koncertowa petarda „Paradise Tour”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub Muzyczny Stary Klasztor, Purkyniego 1, Wrocław

Facebook