Sinfonietta Festival

Szczegóły wydarzenia

SINFONIETTA FESTIVAL 2016


Po ogromnym sukcesie zeszłorocznej edycji do Krakowa powraca letni muzyczny maraton Sinfonietty Cracovii! Gwiazdy, niestandardowe pomysły i kameralistyka z najwyższej półki. Tak w skrócie można opisać tegoroczną edycję Festiwalu Sinfonietty Cracovii.

Stradivarius w rękach legendy światowej wiolinistyki Dmitry’ego Sitkovetsky’ego, który wystąpi w podwójnej roli solisty i dyrygenta; Wojciech Pszoniak w Historii żołnierza Strawinskiego, nowatorski clubbing kameralny Muzyka narodów przy lampce wina ‒ w wykonaniu zespołów członków Sinfonietty i zaprzyjaźnionych muzyków; premiera zwycięskiej kompozycji Festiwalowego Konkursu pod patronatem Krzysztofa Pendereckiego… a na zakończenie: dwie miejskie orkiestry Sinfonietta Cracovia i Capella Cracovienis oraz ich szefowie ‒ Jurek Dybał i Jan Tomasz Adamus ‒ w muzycznym pojedynku „od Bacha do Glassa” na scenie Filharmonii. Tego z Krakowie jeszcze nie było!

W wielobarwnym programie Festiwalu nie zabraknie takich arcydzieł jak kantata Jauchzet Got in allen Landee Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu światowej sławy polskiej sopranistki Iwony Sobotki czy inauguracyjne Souvenir de Florence Czajkowskiego pod dyrekcją Sitkovetsky’ego. Pięć dni ‒ pięć niezwykle różnodnych koncertów, od 1 do 5 lipca, w przepełnionych tradycją wnętrzach Filharmonii, Sukiennic i Dworku Białoprądnickiego. Tej muzycznej propozycji na lato przygotowanej przez Orkiestrę Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa nie można przegapić!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Kraków, ,

Facebook