Ino-Rock Festival 2016

Ino-Rock Festival 2016

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Sztywny Pal Azji

CKS Mrowisko, Gliwice

23.02.2017

Lipali

24.02.2017 - 01.04.2017

Bilety w przedsprzedaży już od 149zł
Lacrimosa headlinerem tegorocznej edycji Ino-Rock Festival!
Ceny biletów:
  • - 149zł - w przedsprzedaży
  • - 159zł - od 1 lipca

Szczegóły wydarzenia

Ino-Rock Festival 2016


Inowrocław / 27 sierpnia 2016r. / Teatr Letni


Ino-Rock Festival to cykliczna impreza, która po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku z inicjatywy Kujawskiego Centrum Kultury i muzyków z grupy Quidam, przy znaczącym wsparciu (i poparciu) Prezydenta Miasta Inowrocławia. Od 2009 współorganizatorem festiwalu jest Wydawnictwo "Rock-Serwis".

Koncerty festiwalowe odbywają się w Teatrze Letnim w samym sercu Parku Solankowego. Do udziału w festiwalu zapraszani są wykonawcy niekoniecznie zbieżni stylistycznie, jednak trafiający swoją twórczością do wrażliwych słuchaczy o otwartych umysłach. Obok uznanych gwiazd pojawiają się debiutanci i artyści niszowi.

Podczas dotychczasowych ośmiu edycji festiwalu, publiczność miała okazję podziwiać w akcji następujących wykonawców: Steve Hackett Band, Fish, Hawkwind, Focus, Anathema, Brendan Perry, Riverside, Tim Bowness, IQ, Pain Of Salvation, Motorpsycho, Mostly Autumn, Anglagard, Ozric Tentacles, Nino Katamadze & Insight, Nosound, Airbag, Gazpacho, Haken, The Pineapple Thief, Soen, Wolf People, Quidam, Indukti, Lizard, Tune, Believe, Millenium, Osada Vida, After, Votum, Soma White, State Urge, Lebowski i hipiersoniK.


Lacrimosa

Główną gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie zespół, który ukochał i wylansował w Polsce Tomek Beksiński. Już 7 października na ekrany wejdzie film o Nim i Jego rodzicach ("Ostatnia rodzina" z Dawidem Ogrodnikiem w roli Tomka). Zespól przyleci specjalnie na koncert w Polsce i zagra w XXV-rocznicę istnienia.

Dungen

Dungen to kultowy indie-psychodeliczny kwartet, w którego składzie na gitarze gra legendarny Reine Fiske, który dał poznać sie fanom rocka przed laty występując w grupie Landberk (a póniej Paatos, Morte Macabre, Elephant9 i The Amazing).


Agusa

Agusa to folkowo-psychodeliczna, ocierająca sie nieco o klimaty brytyjskiej sceny Cantenbury formacja z Malmoe.

Hipgnosis

Jako pierwszy na scenie Teatru Letniego w Inowrocławiu, 27.08.2016 o godz. 16:30 pojawi się nasz rodzimy, znakomity space-psychedeliczny Hipgnosis


Anekdoten

Wychwalany przez krytyków i uwielbiany przez fanów szwedzki zespół Anekdoten powróci do Polski po 13 latach. Zawita na festiwal Ino-Rock, by jak zawsze zachwycać nastrojem, potężnymi riffami, dynamiką, złożonymi aranżacjami i melodyjnością kompozycji. Anekdoten występuje obecnie w pięcioosobowym składzie po dołączeniu gitarzysty Marty'ego Willsona-Pipera (eks-The Church i All About Eve), który nadał nowego wymiaru brzmieniu grupy, mogąc się poszczycić bardzo eklektycznymi doświadczeniami, które obejmują psychodelię, goth, punk i angielski folk. Szerokie wykorzystanie mellotronu przez grającą na wiolonczeli i instrumentach klawiszowych Annę Sofi Dahlberg pozwala tworzyć melodyjne muzyczne pejzaże z kontrastującymi gitarami Nicklasa Barkera i Marty'ego Willsona-Pipera i sekcją rytmiczną perkusisty Petera Nordinsa i basem Jana Erika Liljestroma. Historia zespołu to dwadzieścia pięć porywających lat, sześć studyjnych i dwa albumy live, koncerty w całej Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii i Ameryce Południowej.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Inowrocławski Teatr Letni, Inowrocław, Inowrocław

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook