John Porter Band

John Porter Band

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

AmenRa

Klub Firlej, Wrocław

21.02.2017

Natalia Przybysz & Raphael Rogiński

Klub Muzyczny Stary Klasztor, Wrocław

21.02.2017

Ceny biletów:
    - 40zł

Szczegóły wydarzenia

John Porter Band

Zespół Porter Band to jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowej. Założył go w 1979 roku John Porter, z pochodzenia Walijczyk, od 1976 roku mieszkający na stałe w Polsce.

W 1977 roku John Porter był członkiem pierwszej mutacji Maanamu - Maanam Elektryczny Prysznic. Po dwóch latach gry w Maanamie wraz z gitarzystą Aleksandrem Mrożkiem, basistą Kazimierzem Cwynarem i perkusistę Leszkiem Chalimoniukiem założył Porter Band. Zespół zadebiutował podczas Muzycznego Campingu w Lubaniu w lipcu 1979. Jeszcze w tym samym roku zarejestrował płytę "Helicopters", która ukazała się w 1980 roku. Cała płyta zaśpiewana została po angielsku.
W 1982 roku ukazała się koncertowa płyta "Mobilization", niestety zespół już wówczas nie istniał, gdyż rozpadł się wraz z wprowadzeniem w Polsce stanu wojennego.

Kolejnych latach John Porter nagrywał solo - w ciągu 10 lat ukazało się 6 płyt artysty. W 1991 roku, pod szyldem Mirror, artysta nagrał album "Right Time". W 1999 roku artysta zaprezentował krążek "Porter Band’99", gdzie towarzyszyli mu Krzysztof Zawadka, Marek "Bruno" Chrzanowski, Piotr "Posejdon" Pawłowski, a gościnnie wystąpił gitarzysta zespołu Hey, Marcin Żabiełowicz. Niestety również ten skład rozpadł się po dwóch latach.

W roku 2003 John Porter wraz z Anitą Lipnicką nagrał album "Nieprzyzwoite piosenki", a dwa lata później kolejny - "Inside Story". Ten drugi uzupełnił w ty msamym roku mini albumem "Other stories".
W lutym 2008 roku ukazał się trzecia i jak dotąd ostatnia płyta duetu pod wiele mówiącym tytułem "Goodbye".

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook