Before Tauron Nowa Muzyka: Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch and Choir

Before Tauron Nowa Muzyka: Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch and Choir

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka

Teren Muzeum Śląskiego / Katowicka …

06.07.2017 - 09.07.2017

Ceny biletów:

    Niedziela (28 luty):
    - 60zł, 80zł, 100zł, 120zł

    Poniedziałek (29 luty):
    - 70zł, 90zł, 110zł, 130zł

Szczegóły wydarzenia

Zbigniew Wodecki


Historia tego spotkania jest długa i prosta. Najpierw zupełnie przypadkowo, a potem na specjalne zaproszenie OFF Festivalu, Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch zwarli szyki, by nieść wieść o Świętym Graalu polskiej muzyki rozrywkowej – zapomnianej płycie z roku 1976.

Płycie w dużej części wymyślonej, zaaranżowanej i nagranej przez Zbigniewa, ku uciesze jego i grających z nim kolegów oraz ku rażącemu brakowi zainteresowania reszty świata. Utwory takie jak "Rzuć to wszystko co złe", "Panny mego dziadka" czy "Posłuchaj mnie spokojnie" nigdy nie stały się hitami, a historia potoczyła się dalej w sposób znany każdemu Polakowi.

Całe szczęście, dzięki maniakalnym tendencjom Mitchów oraz propozycji nie do odrzucenia wystosowanej przez Program 2 Polskiego Radia, rozszerzony do 43-osobowej orkiestry skład raz jeszcze pieczołowicie wykonał całą płytę na dwóch, wyprzedanych na pniu, koncertach.

Tym razem czas na koncert zupełnie wyjątkowy, wyjątkowy z dwóch co najmniej powód. Pierwszym z nich to fakt pojawienia się muzyków na scenie NOSPR'u, drugim zapowiedź Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, który na dobre już zadomowił się w katowickiej Strefie Kultury.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook