Kortez Trio

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Kortez

17.03.2017 - 07.04.2017

Ceny biletów:
    - 60zł

Szczegóły wydarzenia

Kortez Trio


Urodził się 24.06.1989 roku w Iwoniczu. Kompozytor, wokalista, tekściarz, wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego pierwszym oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się EPka “Jazzboy Session EP”, na którą złożyły się trzy piosenki: “Zostań”, “Joe” i “Co Myślisz?”.Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania.


Prawdopodobnie jeden z największych talentów na naszym rynku. 24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta “Bumerang”, która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i przyjętych płyt w ostatnich latach.


Miesiąc po premierze “Bumeranga” Kortez wydał drugą EPkę z trzema utworami: “Od Dawna Już Wiem”, “Ćma Barowa” i “Kominy”.


W połowie grudnia sprzedaż Bumeranga przekroczyła 15 000 szt, a co za tym idzie debiut Korteza uzyskał status Złotej Płyty.

W drugiej połowie stycznia sprzedaż Bumeranga przekroczyła 30 000 egzemplaży i uzyskała status Platynowej Płyty.


KORTEZ Z ZESPOŁEM

Na początku marca do Korteza i Krzysztofa Domańskiego dołączyli jeszcze Kuba Galiński, Lesław Matecki i Marcin Ułanowski. W tym składzie wyjechali na trasę promującą Bumerang jak i pozostałe utwory z tej sesji zebrane na Minialbumie, który miał premierę 11 marca.  


16 kwietnia (Record Store Day) ukazała się vinylowa edycje “Bumeranga”, a także  “Minialbumu” na który złożyło się 5 piosenek wcześniej opublikowanych na EPkach (“Joe”, “Co Myślisz?”,“Wiem, że Mnie Podglądasz”, “Ćma Barowa” i “Kominy”) a także pełna, wcześniej nie publikowana wersja “Z Imbirem”


20 kwietnia Kortez odebrał Fryderyka za Debiut Roku


01 czerwca został opublikowany teledesk do piosenki “Wiem, że mnie podglądasz” w reżyserii Agaty Trafalskiej z gościnnym udziałem Karoliny Charko.


https://www.youtube.com/watch?v=1JRD9Syl_Go

Kortez wygrał konkurs debiutów zdobywając nagrodę imienia Anny Jantar.

01 października została zaplanowana premiera Oficjalnego bootlegu zarejestrowanego 02 kwietnia podczas koncertu w krakowskim Klubie Studio. Płyta będzie dostępna wyłącznie podczas koncertów Korteza na: CD + DVD / Vinyl + DVD.


https://www.youtube.com/watch?v=Gy1aSTZo0wA
https://www.youtube.com/watch?v=mIzyvD0KkvY

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook