City Sounds: Daniel Spaleniak

City Sounds: Daniel Spaleniak

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Rock & Pop.

Julia Pietrucha - Presley

Teatr Rozrywki, Chorzów

27.03.2017

An Evening with The Neal Morse Band

Progresja Music Zone, Warszawa

28.03.2017

City Sounds zaprasza 25 października do Starego Klasztoru na koncert Daniela Spaleniaka!
Ceny biletów:
    - 20zł

Szczegóły wydarzenia

Daniel Spaleniak zaśpiewa w Starym Klasztorze!


City Sounds zaprasza 25 października do Starego Klasztoru na koncert Daniela Spaleniaka!

Daniel jest 23-letnim artystą pochodzącym z Łodzi, bezpośrednio związanym z muzyką od urodzenia. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory, wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku - piosenkę Back Home można usłyszeć w telewizyjnym serialu kryminalnym Elementary, a Why w popularnej produkcji The Path.

Daniel Spaleniak to objawienie ostatnich lat w muzyce alternatywnej. Jest kolejnym muzykiem z Łodzi, który zdobywa popularność i uznanie na ogólnopolskiej scenie.

Jego muzyka to trzymające w napięciu, nastrojowe i niepokojące kompozycje z pogranicza alternatywnego folku i americany, które idą w parze z głębokim, niskim i szorstkim wokalem Daniela, na długo zostającym w pamięci. Album "Dreamers" promują dwie kompozycje - "Full Package of Cigarettes" (utwór często określany jako muzyka drogi) oraz utrzymany w niepokojącym, melancholijnym klimacie "My name is wind”, do której powstał wideoklip autorstwa Weroniki Izdebskiej.

Debiutancka płyta Daniela, już po kliku dniach od premiery zebrał bardzo pozytywne recenzje w najważniejszych internetowych serwisach muzycznych.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Gdzie:

  • Klub Muzyczny Stary Klasztor, Purkyniego 1, Wrocław

Facebook