Festiwal Krystyny Jandy: Czas uczy pogody - Krzysztof Materna

Festiwal Krystyny Jandy: Czas uczy pogody - Krzysztof Materna

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Teatr.

Teatr Czarnego Tła

29.04.2017 - 20.05.2017

Teatr Czarnego Tła: "Kosmiczna podróż"

Teatr Czarnego Tła, Chorzów

29.04.2017 - 14.05.2017

Ceny biletów:
    - 50zł

Szczegóły wydarzenia

2 Festiwal Krystyny Jandy w Szczawnie-Zdroju
„Czas uczy pogody – Krzysztof Materna”

Spektakl muzyczny złożony z pereł polskiej muzyki rozrywkowej. Na scenie możemy zpbaczyć 19 osób tworzących energetyczną GRUPĘ 65 +. W entuzjastycznych recenzjach ze spektaklu możemy m.in. przeczytać:

Największą zaletą tego przedstawienia jest pokazanie, że dojrzały wiek nie wyłącza wcale wrażliwości, pasji, talentu. Przeciwnie, może być wielką inspiracją i siłą. Kiedy słucham "Autobiografii" melorecytowanej przez Kazimierza Pieńkowskiego, czuję ciężar tych lat i pokoleniowych doświadczeń, o których mówi tekst. Gdy seniorzy śpiewają "Żyj kolorowo" z repertuaru Ewy Bem, z ich interpretacji bije pragnienie życia silniejsze niż u niejednego młodego człowieka. A piosenka Jacka Cygana i Krzesimira Dębskiego "Czas nas uczy pogody" po prostu wyciska łzy i wzruszenie nawet z najtwardszych serc. - Roman Pawłowski,

Okazuje się, że wspólne śpiewanie „Pod papugami” Czesława Niemena, „Konika na biegunach” Urszuli, „Jesteś lekiem na całe zło” Krystyny Prońko czy „Piechotą do lata” Bajmu może być lekiem zarówno na jesień życia, jak i tę szarość za oknem. - Aneta Kyzioł, Polityka

Spektakl jest pomysłem Krzysztofa Materny, muzykę na żywo gra zespół muzyczny pod kierownictwem Janusza Bogackiego. On też jest autorem wszystkich aranżacji.
Jak mówi Krzysztof Materna, jest to "spektakl o młodości w starości", czyli o tym, że wraz z wiekiem przybywa nam doświadczeń i mądrości, ale pozostaje też radość, energia, zachwyt nad światem czy chęć tworzenia.
Antidotum na stereotypowe, "polskie" rozumienie starości.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook