Teatr Tu i Teraz – „Jakobi i Leidental”

Teatr Tu i Teraz – „Jakobi i Leidental”

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Teatr.

Teatr Czarnego Tła

29.04.2017 - 20.05.2017

Teatr Czarnego Tła: "Kosmiczna podróż"

Teatr Czarnego Tła, Chorzów

29.04.2017 - 14.05.2017

Ceny biletów:
    - 20zł

Szczegóły wydarzenia

Teatr Tu i Teraz – „Jakobi i Leidental”


Sztuka opowiada historię dwojga przyjaciół od lat spędzających czas na piciu herbaty i grze w domino. Czterdziestoletni Itamar Jakobi właśnie uświadomił sobie, że urodził się, aby żyć. Dlatego postanawia zniszczyć przyjaźń ze swoim najlepszym (a może także jedynym?) przyjacielem, Dawidem Leidentalem i rozpoczyna świadome życie. Porzuca więc swego towarzysza, by związać się z przypadkowo spotkaną, niebanalną – jak się mu wydaje – kobietą… Opuszczony Leidental, nie mogąc znaleźć dla siebie miejsca, podąża za nim. Jakobi bierze ślub z nowo poznaną kobietą, która urzekła go swoimi zaletami ducha i ciała. Ale nie wszystko jest tak piękne, jak wydawało się na początku. Relacje damsko-męskie, w które miesza się porzucony przyjaciel, stają się coraz bardziej skomplikowane. Co zwycięży – miłość czy przyjaźń? I czy w ogóle chodzi tu o wielkie uczucia? Wszak zerwana przyjaźń u progu wielkiej miłości nie oznacza wyzwolenia z zależności od drugiego człowieka. Jedynie zmienia się ona z bezpiecznej zażyłości w ryzykowną grę.

Spektakl jest utrzymany w stylistyce „Cabaretu Noir”. Jest również okazją, by ujrzeć trójkę znanych aktorów tragikomicznym wydaniu.

autor: Hanoch Levin / tłumaczenie: Michał Sobelman, reżyseria: Marcin Hycnar, muzyka: Czesław Mozil, Filip Kuncewicz, scenografia: Julia Skrzynecka, współpraca scenograficzna: Joanna Walisiak-Jankowska, obsada: Katarzyna Herman, Jacek Braciak, Michał Sitarski

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Małopolski Ogród Sztuki, Rajska 12, Kraków

Facebook