Brave Festival: Teatr 21: Upadki. Odc. 2

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Sztuka.

Teatr Czarnego Tła

29.04.2017 - 20.05.2017

Spektakl - Złodziej

Scena Teatralna NOT, Gdańsk

19.11.2017 - 19.11.2017

Ceny biletów:
    - 25zł, 20zł - ulgowy
    - 30zł, 25zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Brave Festival: Teatr 21: Upadki. Odc. 2


Warszawski Teatr 21 jest jedynym teatrem w Polsce, którego zespół tworzą aktorzy z zespołem Downa i autyzmem. Swą nazwę wziął od dodatkowego chromosomu 21, którym to obdarzone są osoby z zespołem Downa.


Teatr 21 powstał w 2005 roku podczas warsztatów w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę” w Warszawie, prowadzonych przez reżyserkę i pedagog Justynę Sobczyk. Dziś zespół ma na swoim koncie kilkanaście w pełni autorskich spektakli. Praca nad nimi jest wspólna od chwili, gdy powstaje pomysł i scenariusz, aż po finałową, pełnospektaklową formę sceniczną. Jak podkreśla Justyna Sobczyk, Teatr 21 burzy społeczne stereotypy poprzez sztukę. Ich przedstawienia zapadają głęboko w pamięć. Aktorzy zawodowcy, świetnie przygotowani do swojego fachu, mają jeszcze to coś, co oczarowuje i wręcz magnetyzuje widza. Bez wątpienia jest w nich nie tylko wielka pasja tworzenia teatru, ale i życiowa odwaga, umiejętność doceniania siebie i swojej inności jako daru, który nie każdemu jest dany. Teatr 21 jest znany wrocławskiej publiczności – występował już podczas 10. Edycji Brave Festivalu w2014 roku.

"Upadki. Odcinek 2"

Spektakl "Upadki. Odcinek 2" jest trzecią częścią teatralnego serialu. W „I my wszyscy. Odcinek 0” aktorzy Teatru 21 wyruszyli w podróż w poszukiwaniu pracy. Postanawili stworzyć serial, który nie różni się chyba tak bardzo od prawdziwego życia? Okazało się jednak, że sprawa nie jest tak prosta. 14 bezrobotnych aktorów nie znalazło producenta. Kolejnym krokiem ku samodzielności miało stać się biuro podróży „Statek miłości” oferujące rejsy do źródeł – przeżycie jedyne w swoim rodzaju. Morska eskapada zakończyła się na Hawajach. To jednak nie koniec przygód. Akcja trzeciej części serialu rozgrywa się w hotelu w dalekiej Mongolii. Aktorzy zdobyli pieniądze na wycieczkę all inclusive. Ekskluzywny hotel ma ofertę dla osób z dodatkowym chromosomem. Co spotka bohaterów? Czy cena luksusu nie okaże się zbyt wysoka?

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook