Seven Festival 2014

Seven Festival 2014

Miejsca imprez:

Plac Koncertowy, Węgorzewo | Pokaż pozycję na mapie

10.7.2014 Karnet bez pola namiotowego Bilety
10.7.2014 Karnet dwuosobowy bez pola namiotowego Bilety
10.7.2014 Karnet czteroosobowy bez pola namiotowego Bilety
11.7.2014 Dzień 2 Bilety
12.7.2014 Dzień 3 Bilety
13.7.2014 Dzień 4 Bilety

Komunikat organizatora:

 

Cena karnetu i biletu nie zawiera pola namiotowego.
Scena Grand Prix przy polu namiotowym – w dniach 10 – 13 lipca 2014 r. - wstęp wolny



SINGIEL
Karnet na jedną osobę bez pola namiotowego
DUET
Karnet na dwie osoby bez pola namiotowego
ZBIOROWY
Karnet na cztery osoby bez pola namiotowego
Bilet
11 lipca
(piątek)
Bilet
12 lipca
(sobota)
Bilet
13 lipca
(niedziela)
01.10 - 31.01 95zł 170zł 300zł 40zł 40zł 40zł
01.02 - 31.05 115zł 200zł 360zł 45zł 50zł 45zł
01.06 - 30.06 125zł 230zł 420zł 50zł 60zł 50zł
01.07 - 13.07 130zł - - 50zł 60zł 50zł

Szczegóły wydarzenia

Raz Dwa Trzy  - należą do klasyki. Znają ich wszyscy. Prostotą i szczerością trafiają do każdego, są uniwersalni. Bez względu na wiek - swój i odbiorcy, potrafią trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego, tu i teraz. Ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język. Niewiele zespołów w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk, od jarocińskiej sceny, po studio im. Agnieszki Osieckiej. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem. Zespół istnieje od 22 lat, a od siedemnastu w niezmienionym składzie nagrywa i koncertuje w kraju i za granicą. Koncert na festiwalu w Węgorzewie będzie transmitowany na żywo przez Program 3 Polskiego Radia.


happysad jest zespołem rockowym, założonym w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Muzyka happysad to regresywny rock, dopełniony charakterystycznymi tekstami. Zespół ma na koncie ponad 750 koncertów w całym kraju. W sierpniu 2013 roku happysad, jako zdobywca nagrody “Złoty Bączek”, wystąpił po raz drugi na Przystanku Woodstock. Koncert ten został zarejestrowany i 4 grudnia 2013 ukazał się na DVD.


Heroes Get Remembered to nowe, unikatowe brzmienie na polskiej scenie muzycznej. Zespół porusza się między klimatami amerykańskiego rocka i post-hardcore, czasem zahaczając o nieco lżejsze rejony. Jednocześnie, cały czas konsekwentnie kształtują swój własny styl, który cechuje niesamowita energia i melodyjność kompozycji. Mieli okazję zaprezentować się wielomilionowej publiczności podczas programu Must Be The Music nadawanego na antenie telewizji Polsat, w którym dotarli do półfinału. „Heroesi” są również laureatami nagrody BORDER BREAKER na festiwalu Jarocin 2010 dla zespołu mającego największe szanse na odniesienie sukcesu poza granicami naszego kraju. Wystąpią na Scenie Grand Prix na polu namiotowym.


Desmonda - Depeche Mode, Rammstein, Lacuna Coil to tylko kilka grup, w twórczości których dziennikarze muzyczni doszukują się nawiązań w muzyce DESDEMONY. Recenzenci z niemal wszystkich liczących się magazynach muzycznych na świecie, zgodnie uznają DESDEMONE za jedną z najciekawszych grup alternatywnych, wywodzących się z Polski. Początki zespołu sięgają 1996 roku. DESDEMONA zaczynała od grania muzyki stylistycznie zbliżonej do gothic-metalu, by ewoluować i wypracować ciekawy, a zarazem dość oryginalny styl, znacząco wyróżniający grupę na rodzimym rynku muzycznym. Od nowoczesnego electro, przez dubstep, industrial czy metal, DESDEMONA zgrabnie i swobodnie łaczy te na pozór różne stylistyki nadając swojej muzyce tanecznego charakteru, punkowej energii i ciężkiego gitarowego uderzenia. DESDEMONA będąc w czołówce polskiej sceny alternatywnej, stała sie również jedną z najoryginalniejszych grup w kraju. Grupa ma na swoim koncie 4 płyty oraz koncertowe DVD. Wszystkie wydawnictwa DESDEMONY zostały doskonale przyjęte, zarówno  przez polskie jak i światowe media. Ostatni album DESDEMONY znalazł się w zestawieniach albumu roku 2012 m.in. w USA, we Włoszech czy na Słowenii. Również koncertowo DESDEMONA prezentuje równie wysoki poziom co na płytach. Grupa wielokrotnie gościła na najważniejszych Europejskich festiwalach. DESDEMONA dzieliła scenę z takimi gwiazdami jak TYPE O NEGATIVE, HIM, FRONT 242, FRONT LINE ASSEMBLY, IAMX, TIAMAT czy KATATONIA.


Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową a ich koncerty to wspaniała zabawa, nie tylko dla słuchaczy, ale również na scenie. W swoim dorobku zespół ma cztery ciepło przyjęte oficjalne płyty: „Three Seats Behind A Triangle” (2006/2007), „The Body Parts Party” (2008), „Uninvited Dreams” (2009) oraz

„Particles” (2013), która wytyczyła nowy kierunek w życiu zespołu: utwory urzekają oryginalnością, ale i niebalalną prostotą. Utwory „Stronger” oraz „Until You’re Gone” długo gościły w ścisłej czołówce Listy Przebojów Trójki.  Osada Vida nagrała jeszcze DVD zatytułowane "Where The Devils Live”, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku.

Zespół rozpoznawalny jest także poza granicami naszego kraju o czym może świadczyć choćby zaproszenie na amerykański festiwal RoSfest 2011 czy na ProgStage 2012 w Izraelu, na których Osada była jednym z headlinerów.


Kozak System to pierwszy z grupy młodych zespołów którzy zabrzmią już pierwszego dnia festiwalu na scenie Music & More na Placu Wolności , w czwartek, 10 lipca 2014 r. Powstał w lutym 2012 roku z byłych członków grupy Haydamaky. Muzykę zespołu określa się jak folk-rock, słychać w niej wpływy reggae, rocka i tradycyjnej muzyki ukraińskiej oraz bałkańskiej.
Kozak System utworzyli byli członkowie zespołu Haydamaky, którzy opuścili grupę. Jesienią 2012 roku zakończyły się prace nad pierwsza płytą zespołu, która otrzymała tytuł „Shablia”. Do współpracy zaproszono wielu znanych ukraińskich muzyków i literatów. Wśród nich znaleźli się: Saszko Położyński (Tartak), Andrij Sereda (Komu Wnyz), Katja Chilly, Dmytro Lazutkin, Jurko Izdryk, Serhij Żadan. Premiera albumu na Ukrainie odbyła się w listopadzie 2012 r, natomiast w Polsce płyta ukazała się w lutym 2013 roku nakładem wytwórni Lou&Rocked Boys
Kozak System to fascynująca historia osiągnięć dla popularyzacji kultury ukraińskiej, jej tradycji i sztuki. To zespół cięzko pracujący na swój sukces. Lista osiągnięć tylko w tym roku jest imponująca: wystąpili na 50 Festiwalu Filmowym w Berlinie, Na Festiwalu Kustendorf & Musik, jako pierwsi w historii ukraińskich muzyków grali na całym świecie z takimi gwiazdami jak Prodigy, Bloc Party, Faith No More, Placebo, The Offspring, Fatboy Slim, Sting.


Blindead – powstał.w 1999 r. w Trójmieście. Według Teraz Rock: „Krętymi ścieżkami postmetalu Blindead niepostrzeżenie wkradł się do ścisłej czołówki ciężkiego grania made in Poland. Zamiast jednak zatrzymać się i spijać śmietankę, muzycy tej trójmiejsko-warszawskiej (a od pewnego czasu również w 1/6 włoskiej) formacji wciąż idą naprzód, wkraczając przy tym na terytoria, na których jeszcze niedawno nikt by się ich nie spodziewał. I dowodząc, że wszelkie dotychczasowe etykietki, którymi usiłowano opisać ich twórczość, dawno się zdezaktualizowały”

Skład:
 • Patryk Zwoliński
 • Mateusz Śmierzchalski
 • Marek Zieliński
 • Konrad Ciesielski
 • Bartosz Hervy
 • Matteo Bassolini


The Analogs – polska grupa grająca punk rock. Powstała w Szczecinie w roku 1995 z inicjatywy członków zespołu Dr. Cycos - Marka Adamowicza, Ziemowita Pawluka oraz Pawła Czekały. Zespół uważany jest za prekursorów muzyki street punk w Polsce i do dzisiaj plasuje się w czołówce sceny. Zespół zyskał popularność dzięki celnym i unikatowym tekstom Pawła Czekały. Zespół niejednokrotnie podkreślał swój antyfaszyzm m.in. poprzez umieszczenie swoich utworów na składankach.

Skład:
 • Dominik "Harry" Pyrzyna – śpiew
 • Paweł "Piguła" Czekała – gitara
 • Krystian Faszczewski – gitara
 • Przemysław Kaczmarek - gitara basowa
 • Karol Faszczewski – perkusja


Collage to jeden z pierwszych Polskich zespołów, który zyskał popularność poza granicami kraju i znany jest miłośnikom gatunku praktycznie na całym świecie, a jego legenda nie słabnie mimo upływu czasu. Zespół powstaje w roku 1985. Ich pierwszy CD pt. "Baśnie" ukazuje się pod koniec 1990 roku i otrzymuje entuzjastyczne recenzje. Przełamując barierę językową zyskuje popularność także poza granicami kraju w Niemczech, Francji, Holandii i Włoszech, a w 1992 r. ukazuje się nakładem włoskiej wytwórni Vinyl Magic. W podsumowaniu roku 1991 czytelnicy pisma "Tylko Rock" uznają Collage siódmą najlepszą Polską grupą roku, co jak na rynkowy debiut zespołu grającego odmianę rocka daleką od mainstreamu staje się sensacją.
W 1994 dla holenderskiej wytwórni SI Music Collage nagrywa w studio niedaleko Eindhoven album "Moonshine". W 1995 r. album ten dzięki słynnej firmie Roadrunner Records trafia na rynki całego świata, w tym do Japonii i Korei. Płyta "Moonshine" odniosła olbrzymi sukces komercyjny i artystyczny i do dnia dzisiejszego uważana jest za jedną z najważniejszych płyt tego gatunku na świecie. Według głosowania czytelników pisma "Tylko Rock" płyta "Moonshine" znalazła się na 6. miejscu najlepszych płyt rockowych wszechczasów w Polsce, a według tego samego pisma w podsumowaniu dekady 1991-2001 uznana została za jedną z pięciu najlepszych płyt polskich roku 1995.
Oto jak o Collage pisze najważniejsza i najbardziej prestiżowa strona na świecie poświęcona Rockowi progresywnemu – Progarchives.
"Ten Neo Progresywny zespół z Polski był nie tylko najważniejszą grupą z tego kraju w latach 90-tych. Zalicza się do najlepszych zespołów Neo Progresywnych na świecie. Łącząc potężne tła klawiszowe z niesamowicie melodyjnymi gitarami i wokalem, potrafili stworzyć oryginalną i szalenie interesującą muzykę. Nieustanne zmiany tempa wyróżniają ten zespół z całej konkurencji wykonującej ten styl muzyki, z wokalami w języku polskim i angielskim w zależności od albumu.
"Moonshine" to jeden z najwspanialszych albumów symfonicznego progresywnego rocka współczesnej ery. Na album ten składa się świetna produkcja, wspaniałe melodie i śpiew, oraz rewelacyjne wykonanie tak pod względem akompaniamentu jak i wysmakowanych porywających solówek i przejść.
Cudowny!!!!" *W 2013 roku zespół reaktywował się po 10 latach przerwy z nowym wokalistą Karolem Wróblewskim. Na Seven Festival Collage w całości zagra swą najlepszą płytę – MOONSHINE.


Decapitated – zespół technical death metal. Powstał w 1996 roku w Krośnie z inicjatywy nastoletnich braci: gitarzysty Wacława "Vogga" Kiełtyki i perkusisty Witolda "Vitka" Kiełtyki oraz wokalisty Wojciecha "Saurona" Wąsowicza. Do 2007 roku grupa wydała cztery albumy studyjne, które zostały pozytywnie ocenione zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych. Zespół dał szereg koncertów na całym świecie i uczestniczył w licznych festiwalach: Metalmania, Metalfest, Hunter Fest i Ozzfest. Czasopismo Metal Maniacs określiło grupę mianem nadziei death metalu, natomiast magazyn Terrorizer uznał najlepszym debiutem roku 2000. W tekstach zespół poruszył takie zagadnienia jak nihilizm, mizantropia czy zło. Kwartet pozostał aktywny do końca 2007 roku, kiedy to w wypadku samochodowym śmierć poniósł perkusista Witold Kiełtyka oraz został ciężko poszkodowany wokalista Adrian Kowanek. W 2009 gitarzysta Wacław Kiełtyka reaktywował zespół w odnowionym składzie.


Epica to holenderska grupa muzyczna wykonująca metal symfoniczny. Powstała 2002 roku w Rotterdamie z inicjatywy Marka Jansena. Zespół do 2003 roku występował pod nazwą Sahara Dust. Obecna nazwa grupy inspirowana jest albumem grupy Kamelot pt. Epica.
W Węgorzewie Epica wystąpi w sobotę, 12 lipca 2014 r. Będzie to nie lada gratka dla fanów gotyckiego i symfonicznego metalu! Porywające i niecodzienne kompozycje Epiki z mocnym, a zarazem ciepłym głosem Simone Simons w połączeniu z ciężkimi gitarowymi riffami, klimatycznymi skrzypkami i klawiszami stawiają ten zespół w światowej czołówce tego gatunku!

Obecni członkowie zespołu to:
 • Simone Simons – śpiew (od 2002)
 • Mark Jansen – gitara, śpiew (od 2002)
 • Isaac Delahaye – gitara (od 2009)
 • Rob van der Loo – gitara basowa (od 2012)
 • Coen Janssen – instrumenty klawiszowe (od 2002)
 • Ariën van Weesenbeek – perkusja (od 2007)
Dyskografia:
 • Cry for the Moon (2002–2003)
 • The Phantom Agony (2003–2004)
 • Consign to Oblivion / The Score (2005–2007)
 • The Divine Conspiracy (2007–2009)
 • The Classical Conspiracy/Design Your Universe (2009-2012)
 • Requiem For The Indifferent (2012-dziś)


Kazik na Żywo - powstał w 1991 roku w składzie: wokalista Kazik Staszewski, gitarzysta Adam "Burza" Burzyński, basista Michał "Kwiatek" Kwiatkowski oraz perkusista Kuba Jabłoński. Formacja grała początkowo wyłącznie utwory z solowych projektów Kazika, później uległo to zmianie. Najważniejszym koncertem na początku istnienia kapeli był występ podczas festiwalu w Sopocie w 1992 roku. W 2004 roku zespół przerwał działalność, a ostatni wówczas koncert grupa zagrała 23 maja 2004 w Warszawie w Parku Skaryszewskim.
Dnia 29 maja 2008 zapadła decyzja o reaktywacji zespołu Kazik Na Żywo. Pierwszy koncert po reaktywacji KNŻ odbył się 14 lutego 2009 w toruńskim Studenckim Klubie Pracy Twórczej "Od Nowa". Powrócono do składu z lat 1995-2000 (gitarzystą został ponownie Robert Friedrich).


Arch Enemy - szwedzki zespół muzyczny wykonujący melodic death metal, założony w 1996 roku przez Michaela i Christophera Amottów i Johana "Liiva" Axelssona. Liiva występował w zespole do 2000 roku. Zastąpiła go niemiecka wokalistka Angela Gossow. Po wydanym w 2001 roku albumie Wages of Sin nastąpił stopniowy wzrost popularności zespołu. Kolejne wydawnictwa grupy cieszyły sie uznaniem fanów jak i krytyków muzycznych. Wydany w 2007 roku album Rise of the Tyrant zadebiutował na 84 miejscu listy sprzedaży Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych.
 • Angela Gossow - śpiew (od 2000)
 • Michael Amott - gitara elektryczna (od 1996)
 • Nick Cordle - gitara elektryczna (od 2012)
 • Sharlee D'Angelo - gitara basowa (od 1999)
 • Daniel Erlandsson - perkusja (1996-1997, od 1999)


Lady Pank Symfonicznie – to kolejny autorski projekt Orkiestry Symfoników Gdańskich zrealizowany wspólnie z legendarną grupa Lady Pank. Z tej okazji wydany w 2012 r. został album wydany w dwóch wersjach. Pierwsza edycja z premierą 2 października 2012 r. to zbiór największych przebojów z trzydziestoletniego okresu działalności zespołu Lady Pank w orkiestrowych aranżacjach, poprzeplatane przebojami muzyki klasycznej. Pomysł płyty zrodził się w 2008 roku - wówczas Lady Pank pierwszy raz zagrał z Orkiestrą Symfoników Gdańskich, w ramach Gdańskiego Widowiska Nocy Świętojańskiej. Aranżacje utworów wykonał wiolonczelista Orkiestry Symfoników Gdańskich i Opery Bałtyckiej - Marcin Szczypiorski. Płyta osiągnęła szczyt listy najlepiej sprzedających się albumów

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Strona internetowa: http://www.sevenfestival.com/

Zdjęcia i pliki wideo