Seven Festival 2015

Seven Festival 2015

Miejsca imprez:

Plac Koncertowy, Węgorzewo | Pokaż pozycję na mapie

10.7.2015 Plac koncertowy Bilety
Karnet
10.7.2015 Plac koncertowy Bilety
Karnet 2-osobowy
10.7.2015 Plac koncertowy Bilety
Karnet 4-osobowy
10.7.2015 Plac koncertowy Bilety
Dzień 1
11.7.2015 Plac koncertowy Bilety
Dzień 2
12.7.2015 Plac koncertowy Bilety
Dzień 3
Ceny biletów (przedsprzedaż / od 1 marca / od 1 czerwca):
  - 90zł / 115zł / 125zł - karnet
  - 170zł / 200zł / 230zł - karnet 2-osobowy (jeden bilet - 2 osoby)
  - 300zł / 360zł / 420zł - karnet 4-osobowy (jeden bilet - 4 osoby)
  - 40zł / 45zł / 50zł - bilet jednodniowy

Szczegóły wydarzenia

Seven Festival


 • Piątek - 10 lipca
  • Vader
  • Kabanos
  • Arch Enemy
  • Moskwa
 • Sobota - 11 lipca
  • Percival Schuttenbach
  • The Analogs
  • Turbo
 • Niedziela - 12 lipca
  • Closterkeller
  • Skubas
  • Decapitated


Z przyjemnością ogłaszamy, że kolejnymi zespołami, które wystąpią podczas Seven Festival 2015 będzie odkrycie ostatnich lat na polskiej scenie alternatywnej – SKUBAS oraz marka rozpoznawalna na całym świecie, czyli grupa DECAPITATED!

SKUBAS to artysta niepokorny i zadziorny. Jest kompozytorem, gitarzystą i wokalistą o pięknej i niepowtarzalnej barwie głosu. Ceniony za autentyczność, prostotę i talent do tworzenia niebanalnych piosenek.
We wrześniu 2014 roku ukazała się druga płyta Skubasa zatytułowana „Brzask”. Jego debiutancki album „Wilczełyko“ z 2012 roku został okrzyknięty odkryciem na polskiej scenie muzycznej. Piosenka „Linoskoczek“ przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówce Trójkowej Listy Przebojów, sam Artysta otrzymał dwie nominacje do Fryderyków 2013, zagrał kilkadziesiąt koncertów, w tym największe polskie festiwale (Open’er, Orange, Jarocin).
Najnowszą płytę promuje singiel „Nie mam dla ciebie miłości”, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem fanów i stacji radiowych.
Na album składa się 10 piosenek zaśpiewanych po polsku - wszystkie są kompozycjami Skubasa. W nagrywaniu albumu Artysta postawił na autentyczność – zależało mu bardzo na uchwyceniu emocji, które towarzyszyły mu podczas komponowania, na tym by nagrania były szczere. Oszczędna, surowa wręcz produkcja, użycie ścieżek nagranych w domowym studio, osobiste teksty – to wszystko sprawia, że piosenki z „Brzasku” wyciągają na światło dzienne najskrytsze emocje Skubasa.
Najnowszy album Skubasa zdobi wyjątkowa oprawa graficzna. Podobnie jak przy poprzedniej płycie, Skubas zaprosił do współpracy Przemka „Sainera” Blejzyka, który ma już mocno ugruntowaną pozycję w polskim Street Art’cie. Spod jego ręki wyszedł charakterny jastrząb, będą symbolem najnowszego krążka Skubasa.


Decapitated to polski death metalowy zespół, założony w Krośnie w 1996 roku. Aktualny skład zespołu to: Wacław "Vogg" Kiełtyka - gitarzysta, założyciel i kompozytor , Rafał „Rasta” Piotrowski - wokalista, Paweł Pasek – basista i Michał Łysejko - perkusista. Decapitated zyskał uznanie jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepszych przedstawicieli swojego gatunku na świecie. Zespół zdobył międzynarodową grupę fanów i stał się prekursorem nowoczesnego stylu w muzyce death metalowej.
Najnowszy album, „Blood Mantra”, został wydany w 2014 roku – promuje go singiel „Instinct”.


TURBO zostało założone w styczniu 1980 roku w Poznaniu przez basistę Henryka Tomczaka, który wcześniej grał w grupach Stress i Heam. Pierwszy skład uzupełnili Wojciech Hoffmann – gitara, Wojciech Anioła – perkusja i Wojciech Sowula – wokal. W 1982 ukazała się pierwsza płyta zespołu: Dorosłe dzieci. Muzyka zawarta na tym krążku to mieszanina ostrego hard rocka i brytyjskiego heavy metalu. Z tej płyty pochodzi największy przebój zespołu – tytułowe "Dorosłe dzieci". Po nagraniu płyty grupa licznie koncertowała: m.in. na festiwalach Rockowisko w Łodzi i słynnym Jarocinie.  W 1986 roku później Turbo nagrywał płytę, która na zawsze wpisała się w kanon najlepszych polskich heavymetalowych płyt wszech czasów. Kawaleria Szatana całkowicie zmieniła oblicze zespołu. Zespół zerwał z łagodnym hardrockowym brzmieniem i zaczyna grać ostry heavy metal. Płyta odniosła ogromny sukces i jest uznawana za największe osiągnięcie grupy. W 1987 grupa nagrała kolejną płytę, która nosi nazwę Ostatni wojownik. Przyniósł kolejną zmianę stylu. Tym razem Turbo gra thrash metal inspirowany wczesnymi nagraniami zespołu Metallica. Po okresie eksperymentowania  przez liderów w solowych projektach Turbo powróciło na scenę w 2004 roku. Latem 2013 roku zespół nagrywa album zatytułowany "Piąty Żywioł". Płyta zbiera bardzo dobre recenzje i zostaje ciepło przyjęta przez słuchaczy. W marcu 2014 roku zespół wydaje angielską wersję płyty - "The Fifth Element".
Na Seven Festival TURBO wystąpi w ramach jubileuszowej trasy z okazji 35-lecia zespołu. Ale tylko w Węgorzewie razem z zespołem wystąpią specjalni goście.


Zespół MOSKWA utworzony w 1983 r. to legenda polskiej sceny punkrockowej, który juz od ponad 30 lat koncertuje na polskiej scenie muzycznej. Grupa zadebiutowała na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku w składzie Paweł Guma Gumola - vocal gitara, Piotr Rogozinski -bas, Tomasz Gron - perkusja i dostała sie do ósemki laureatów tegoż festiwalu, co przełożyło sie na sukces ogólnopolski. W 1985 zespól występuje jako Gwiazda festiwalu Jarocinie i bierze udział w filmie" Fala " w reżyserii Piotra Łazarkiewicza, pokazujący Jarocin, muzykę, zespoły, życie festiwalu, i zespól Moskwa, a juz w następnym roku ekipa telewizji BBC kreci film o polskiej muzyce rockowej pt. My Blood Your Blood - rez. Andrzej Kostenko  w którym light motivem staje się wokalista zespołu Moskwa i jego osobista historia życia przeplatająca sie w filmie . My Blood Your Blood był wyświetlany w 50 krajach świata, natomiast Fala doczekała sie premiery w kinach na terenie Polski.  Pierwsza płyta zespołu ukazuje sie w 1989 roku pod nazwa Moskwa, i znika z polek sklepowych w ciągu tygodnia. następna płyta pt. Zycie niezwykle - ukazuje sie dwa lata później w 1990, później zespól wyjeżdża na koncerty do Niemiec, a po trasie w Niemczech wokalista zawiesza działalność zespołu na 3 lata, w tym czasie udaje sie do Indii w poszukiwaniu duchowej inspiracji . Od 2000 roku zespól zaczyna na nowo koncertować, pojawia sie tez płyta koncertowa nagrana w Toruniu w 2010 roku. Dziś Moskwa występuje w składzie Paweł Gumola -voc, gitara, Kamil Roginski - bas, Radek Jarzyna - perkusja.


Zespół THE ANALOGS, który powstał w 1995 roku w Szczecinie, to obecnie jeden z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk/streetpunk. Na swoim koncie posiadają wiele płyt oraz setki koncertów zagranych w Polsce oraz w większości krajów Europy. Rok 2015 to obchody 20-lecia istnienia zespołu i z tej okazji zespół przygotował serię koncertów, które odbędą się na terenie całej Polski (oraz jeden w Londynie). Na imprezach THE ANALOGS zagrają swoje największe hity z wszystkich dotychczas wydanych płyt. Poza koncertami ukaże się również kilka wydawnictw na CD i LP podsumowujących dotychczasową działalność THE ANALOGS.


PERCIVAL SCHUTTENBACH to zespół, który działa na scenie folk-metalowej już od lat 90-tych.
Od początku swojej kariery grupa ta grała muzykę bardzo oryginalną, podążała własną ścieżką. Zostało to docenione przez jurorów wielu festiwali w Polsce, w których Percival brał udział na początku swojej kariery i gdzie zdobył liczne nagrody i wyróżnienia. Zespół w ciągu wielu lat swojej działalności zmieniał wykonywaną przez siebie muzykę, choć zawsze miał swój unikalny, łatwo rozpoznawalny styl. Udane eksperymenty z folkiem, klasyką i rockiem progresywnym zostały pozytywnie dostrzeżone i docenione w fachowej prasie polskiej i zagranicznej. Od początku istnienia Percival starał się koncertować jak najwięcej, w Polsce i na Zachodzie, m.in. we Francji, zdobywając ogromne doświadczenie. Wyprawy etnomuzykologiczne na Białorusi dały początek fascynacji słowiańską tradycją i śpiewami tradycyjnymi. Skład zespołu, początkowo bardzo często zmieniający się, zaczął powoli ustalać się od roku 2006. Wtedy też powstał drugi projekt, czysto folkowy, związany z odtwórstwem historycznym. Percival na poważnie zajął się tematem Słowiaństwa i zgłębianiem kultury Słowian, budowaniem instrumentów i doskonaleniem gry na nich. Grupa ma na swoim koncie pięć płyt: trzy albumy Percivala historycznego oraz dwie płyty Schuttenbacha. Nieustanna praca nad podniesieniem poziomu wykonawczego i wizerunkiem zespołu przyniosła mu wierną grupę fanów na całym świecie, m.in. w Brazylii, Rosji, Niemczech. Percivala słuchają ludzie w każdym wieku, często całe rodziny z dziećmi. Zespół zagrał ponad tysiąc koncertów w Polsce i w Europie, w tym tak ciekawych miejscach jak Wyspa Man (koncert dla tamtejszego premiera), Awinion, muzea archeologiczne w Niemczech, Norwegii i Szwecji. Odbył cztery indywidualne i dwie łączone polskie trasy koncertowe zakończone sukcesem komercyjnym i artystycznym. Zagrał u boku takich gwiazd jak Arkona, Korpiklaani, Alestorm czy Eluveitie.
W latach 2011-2012 Percival współtworzył muzykę do albumu „Równonoc”, łączącego słowiański folk z hip-hopem, który zdobył rekordowe wyniki sprzedaży i jako jeden z nielicznych w Polsce status diamentowej płyty. Utwory grupy były wielokrotnie odtwarzane na falach Polskiego Radia. Zespół brał również udział w tworzeniu muzyki do znanej na całym świecie, kultowej gry „ Wiedźmin 3 – Dziki Gon”, w której soundtracku będzie można usłyszeć zarówno dotychczasowe nagrania Percivala, jak i dźwięki specjalnie stworzone przez niego dla celów gry.
W ostatnich latach Percival Schuttenbach staje się tez spektakularnie popularny w Internecie zwłaszcza na popularnych platformach YouTube ((blisko 4 miliony odwiedzin i ponad 7000 subskrybentów) i Facebook (ponad 23 tysiące polubień). Zespołowi poświęcono nawet specjalny, brazylijski kanał YouTube i profil na Facebook a jego najpopularniejszy klip: "Pani Pana" osiągnął blisko milion wejść.


VADER - Polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza thrash i death metalu. Powstała w 1983 roku w Olsztynie z inicjatywy gitarzysty Zbigniewa "Viki" Wróblewskiego oraz Piotra "Petera" Wiwczarka, pełniącego wówczas funkcję basisty. W początkowym okresie działalności muzyka Vader oscylowała wokół speed i heavy metalu inspirowanego dokonaniami grup Judas Priest i Accept. Po 1985 roku grupa Vader zwróciła się w stronę thrash, a następnie death metalu. W 2012 roku grupa otrzymała nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego — Fryderyka.


KABANOS
Wszystko zaczęło się od żulerskich piosenek nagrywanych w 1997 roku na podkładach na magnetofon Kasprzak, a na przestrzeni lat ewoluowało w prawdziwą petardę polskiej sceny muzycznej. Od samego początku grupa rozwijała się samodzielnie i niezależnie, przez lata zdobywając coraz większą publiczność - na wyjazdach w coraz dłuższe trasy i coraz większe kluby. Każda płyta, poczynając od wydanej własnym sumptem albumu "Zęby w Ścianę" w 2007 roku to kolejny etap ewolucji, która wydaje się nie mieć końca. Na najnowszym albumie "Dramat Współczesny" Kabanos pokazuje większą dojrzałość w formie i przekazie, nowe brzmienie, surowość i ciężkość połączoną z umiejętnością do pisania chwytliwych piosenek, z których słynie grupa. To także pierwszy album, na którym pojawiają się ciężkie ballady i rozbudowane, progresywne wręcz kompozycje.
Zespół trzykrotnie zagrał na Przystanku WOODSTOCK, grając kolejno na Małej Scenie (2012 - po tym występie zespół zdobył nagrodę ZŁOTEGO BĄCZKA), na Dużej Scenie (2013), oraz w Pokojowej Wiosce Kryszny (2014), gdzie Kabanos ustalił nowy rekord długości koncertu sceny: 2h 55min. Był to jednocześnie najdłuższy występ Kabanosa w historii.


ARCH ENEMY to szwedzki zespół muzyczny wykonujący melodic death metal, założony w 1996 roku przez Michaela i Christophera Amottów i Johana "Liiva" Axelssona. Po wydanym w 2001 roku albumie „Wages of Sin” nastąpił stopniowy wzrost popularności zespołu. Kolejne wydawnictwa grupy cieszyły sie uznaniem fanów,w jak i krytyków muzycznych. Wydany w 2007 roku album „Rise of the Tyrant” zadebiutował na 84 miejscu listy sprzedaży Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych.
Od 2014 roku zespół tworzą piosenkarka Alissa White-Gluz, która zastąpiła Angelę Gossow, gitarzyści Michael Amott i Nick Cordle, basista Sharlee D'Angelo oraz perkusista Daniel Erlandsson. Wydana w 2014 roku płyta „War Eternal” przez wielu fanów kapeli została uznana za najlepszy album w historii zespołu.
Seven Festival 2015 odbędzie się w dniach 10-12 lipca. Festiwal powraca do Węgorzewa po rocznej przerwie.


CLOSTERKELLER - Podczas festiwalu grupa zagra kolejny specjalny koncert (po jubileuszu 25-lecia działalności artystycznej obchodzonego podczas Seven Festival 2013), w ramach którego zaprezentuje wszystkie utwory z płyty „Scarlet”. Gościem specjalnym zespołu będzie Michał Jelonek.
Closterkeller słynie ze wspaniałych koncertów, o czym uczestnicy Seven Festival mogli się przekonać w 2010 i 2013 roku. Grupa grała na największych scenach w Polsce, supportując takie zagraniczne gwiazdy, jak: Jethro Tull, Cocteau Twins, Clan Of Xymox, Diary Of Dreams, Lacrimosa, Paradise Lost, Tiamat oraz Fields Of The Nephilim.

„Scarlet” to czwarty studyjny album grupy Closterkeller. Wydany został w 1995 roku przez Izabelin Studio w nakładzie 80 tys. egzemplarzy. Dotychczas, jako jedyny album zespołu, osiągnął status złotej płyty. Na płycie gościnny udział wzięli Michał Jelonek (Hunter) oraz Tomasz „Titus” Pukacki (Acid Drinkers). "Scarlet" przyniósł kilka radiowych hitów - poza utworem tytułowym, także "Śniło", "Owoce wschodu", czy "Dlaczego noszę broń". Zwolennicy dołowo-gotyckiego wydania Closterkellera otrzymali też sporą dawkę bliskich sobie klimatów m.in. "Dla jej siostry", czy "A Ona, Ona".
Lżejszy brzmieniowo, promujący płytę singiel tytułowy stał się największym przebojem w historii zespołu. Świadczą o tym nie tylko wyniki sprzedaży, lecz także niesłabnąca popularność piosenki wśród współczesnych bywalców koncertów zespołu. Nie bez znaczenia dla sukcesu albumu były też teksty Anji Orthodox - wyjątkowo mocne, osobiste i mroczne.
 
Seven Festival 2015 odbędzie się w dniach 10-12 lipca. Festiwal powraca do Węgorzewa po rocznej przerwie. Wcześniej ogłoszone zostały następujące zespoły: ARCH ENEMY (Szwecja), VADER, KABANOS, THE ANALOGS, PERCIVAL SCHUTTENBACH oraz CLOSTERKELLER, który podczas festiwalu zagra całą płytę „Scarlet”.


Z przyjemnością ogłaszamy, że kolejnymi zespołami, które wystąpią podczas Seven Festival 2015 będzie Sebastian Riedel & CREE. CREE to polski zespół grający rocka o silnym zabarwieniu bluesowym, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. Zespół powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców - Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, a sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie. Na rosnącą popularność zespołu bez wątpienia miały wpływ udane koncerty na Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Przystanku Woodstock w Żarach i Rawie Blues w Katowicach. 8 czerwca 2013 grupa wygrała konkurs Trendy podczas festiwalu TOP Trendy 2013. 24 września tego samego roku ukazała się ich kolejna płyta zatytułowana "Wyjdź…". Aktualnie zespół pracuje nad swoim 6 albumem studyjnym.


Zespół RAZ DWA TRZY rozpoczął działalność w lutym o 1990 roku w Zielonej Górze. Kilka tygodni później zagrał pierwszy koncert właśnie w Zielonej Górze w klubie "Zatem". Wiosną tego samego roku wziął udział w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie zdobywając Grand Prix Festiwalu, nagrodę za teksty, muzykę, aranżacje, nagrodę im. Wojtka Bellona, nagrodę Jacka Kaczmarskiego oraz prywatną nagrodę J.K. Pawluśkiewicza (20 dolarów amerykańskich). Grupa została zaproszona do udziału w opolskim festiwalu, w koncercie "Debiuty" i otrzymała "Wyróżnienie". W kolejnych latach brała udział w następujących po sobie edycjach festiwali w Krakowie i w Opolu. Sukcesem zespołu  był koncert zarejestrowany w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu. Na zlecenie "Trójki" zespół w lutym 2002 roku przearanżował kilkanaście piosenek wielce cenionej w kraju autorki słów do piosenek i wykonał je w piątą rocznicę śmierci poetki w studiu Jej imienia. Koncert ten przeszedł do historii polskiej muzyki rozrywkowej, nakład krążka przekroczył ponad sto tysięcy sztuk – płyta zyskała status „platynowej”. Została również nominowana do Fryderyków 2002 w osobliwej kategorii "Muzyka Popularna" . Rok później ukazuje się studyjny, autorski album "Trudno nie wierzyć w nic", który ugruntowuje pozycję zespołu "Raz Dwa Trzy" na rynku muzycznym, czyniąc z grupy jedno z najciekawszych na nim zjawisk. W lipcu 2008 grupa wygrała kategorię TOP na Festiwalu "Top-Trendy" za największą ilość sprzedanych egzemplarzy płyty "Raz,Dwa,Trzy - Młynarski" w 2007 roku. Skład zespołu: Adam Nowak – gitara, śpiew Grzegorz Szwałek – pianino el. , akordeon, Jacek Olejarz – perkusja, Jarek Treliński – gitara elektryczna, Mirek Kowalik – gitara basowa.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Strona internetowa: http://www.sevenfestival.com/