Zakopower

Zakopower

Zmiana daty koncertu!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Zmiany.

Wiosenne Granie: Dawid Kwiatkowski, Czadoman, D-Bomb, Mejk, Veegas, TAMP

Impreza rozpocznie się o godzinie 16!

Lubińskie Błonia, Lubin

29.04.2017

Kyle Gass Band

Beerokracja, Warszawa

30.04.2017

Ceny biletów (przedsprzedaż / w dniu imprezy):
    - 35zł / 40zł - z Kartą Wytwórnia
    - 40zł / 45zł - normalny

Uwaga!!

 

Impreza została przeniesiona z dnia 30 stycznia na dzień 7 lutego.

Zakupione bilety zachowują ważność.

W związku ze zmianą daty imprezy zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.

Możliwość zwrotu biletów istnieje jedynie do nowej daty imprezy.

Szczegóły wydarzenia

Zakopower

Zakopower – folkowa dusza w rockowym ciele. Tak w skrócie można scharakteryzować zespół Sebastiana Karpiela-Bułecki, który na początku 2016 roku wystąpi na scenie Wytwórni.

Z jednej strony Zakopower jest wierny korzeniom, z drugiej czerpie ze współczesnych muzycznych nurtów. Cichym bohaterem zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i niepodrabialnym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka. Na ten duet nie ma mocnych.

Zespół ma tysiące fanów, dzięki którym regularnie grywa około 100 koncertów rocznie. Pozycja Zakopower umacnia się również na europejskiej scenie World Music. Zespół zagrał na prestiżowych europejskich festiwalach: w Ostrawie, Rudolstad, Eurocultured w Manchesterze, w Petersburgu oraz na węgierskim Sziget Festiwal.

Zakopower odwiedził podczas tras klubowych również: Indie, Maroko, Węgry, Włochy, Niemcy, Chorwację, Belgię , Litwę, Białoruś , Ukrainę , Rosję, USA, Kanadę, Wielką Brytanię i Chiny.

Zespół zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą „Music Hal” wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych.

Druga płyta zespołu „Na siedem” (2007) rozeszła się w nakładzie ponad 600.000 egzemplarzy. Gościnnie zagrał, zafascynowany twórczością Zakopower, Nigel Kennedy. Za tę płytę Zakopower dostał Fryderyka w kategorii Album roku Etno/Folk. Niedługo później osiągnął kolejny wielki sukces, wygrywając 45. Festiwal w Opolu.

2011 rok stał pod znakiem długo wyczekiwanego albumu – „Boso”. Pierwszy singiel „Boso” zdobył najwięcej głosów publiczności, a tym samym tytuł Złotej Superpremiery na 48. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Singiel zawładnął również listami przebojów większości rozgłośni radiowych w Polsce, a cała płyta osiągnęła status potrójnej platyny. Rok później album „Boso” zyskał również uznanie w oczach Akademii Fonograficznej, która nagrodziła go trzema Fryderykami.

Wydawnictwem specjalnym jest „Kolędowo”, gdzie na CD i DVD oprócz powszechnie znanych kolęd zaaranżowanych po zakopowerowsku, można usłyszeć pastorałki ludowe, które gra się jedynie na Podhalu.

Ostatni, czwarty album studyjny „Drugie pół”  to zderzenia kwartetu góralskiego, wspieranego energią Zakopower, z klasycznymi instrumentami smyczkowymi. Efekty tego zderzenia poznamy podczas styczniowego koncertu w Wytwórni.

Skład zespołu:
Sebastian Karpiel Bułecka głos, skrzypce, dudy podhalańskie, fujara słowacka,
Bartek Kudasik głos, altówka;
Wojciech Topa głos, skrzypce;
Józef Chyc głos, basy podhalańskie;
Piotr Rychlec instrumenty klawiszowe;
Łukasz Moskal głos, perkusja;
Tomek Krawczyk gitara elektryczna;
Michał Trąbski gitara basowa
Dominik Trębski trąbka

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Wytwórnia, Łąkowa 29, Łódź

Facebook

Podkategoria